Sloboda i Željezničar podijelili bodove u vrlo lošoj utakmici

Sloboda i Željezničar remizirali su rezultatom 0:0 u okviru 22. kola Premijer lige BiH.

U vrlo lošem prvom poluvremeno mogao se izdvojiti samo atraktivan, ali loš pokušaj Alispahića iz 17. minute koji je otišao pored gola da bi dvije minute kasnije pokušao Pavić iz velike udaljenosti, ali njegov fantastiačn udarac je zaustavio Vukliš.

U 21. minuti utakmice Alispahić je šutirao direktno iz slobodnjaka iskosa sa lijeve strane, ali Kjosevski odbio loptu u kut nakon kojeg nije bilo opasnosti po goste.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još samo jedno uzbuđenje i to u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon udarca iz kuta Veselinovića nastala prava gužva u kaznenom prostoru Tuzlaka, no nekoliko nogometaša Željezničara nije uspjelo ugurati loptu u mrežu Vukliša koji je glavom udario Sipovića, no sudac Petrović je odlučio ne isključiti golmana Slobode već je njemu i Zajmoviću pokazao po žuti karton.

Zrinjski sve dalje od Sarajeva, novi remi na gostovanju u Doboj-Kaknju

U nastavku je prvi zaprijetio Željezničar i to u 51. minuti susreta kada je Bogićević glavom pucao preko gola Vukliša da bi u 68. Baraban loše pucao. Do kraja utakmice nije bilo prilika na obje strane, pa je susret okončan najnepopularnijim rezultatom, piše Sport1.

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš (60. Livančić), Husejinović (42. Vidović), Baraban (84. Zukić), Smajić, Ivetić, Beganović, Hadžanović, Alispahić i Ignjatović. Trener: Zlatan Nalić.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Šabanadžović, Krpić, Mujezinović, Bogićević, Zajmović, Veselinović (86. Zec), Hajdarević i Sipović. Trener: Amar Osim.