Bosanskohercegovački skijaš Marko Šljivić ostvario je sjajan rezultat na Zimskim olimpijskim igrama, gdje je u slalomu zauzeo 23. mjesto i tako ispisao povijest bh. alpskog skijanja.
Ovim plasmanom Šljivić je postavio najbolji rezultat za Bosnu i Hercegovinu u tehničkim disciplinama u muškoj konkurenciji. Istaknuo je da je utrka bila iznimno zahtjevna zbog teških uvjeta na stazi, ali da je uspio iskoristiti situaciju i završiti među najboljima.
Slalom je moja primarna disciplina. Od ukupno 96 natjecatelja na startu imao sam solidan startni broj 49. Uvjeti su bili jako teški – magla, snijeg, difuzija… Prilično teška postavka i tehnički zahtjevna staza dovela je do mnogo odustajanja u prvoj vožnji, što sam na kraju iskoristio, rekao je Šljivić.
U drugoj vožnji dodatno je popravio dojam i stigao do povijesnog plasmana.
Odličnom drugom vožnjom završio sam na 23. mjestu, što je najbolji rezultat ikada za Bosnu i Hercegovinu kada je riječ o tehničkim disciplinama u muškom skijanju, istaknuo je bh. slalomaš.
Priznao je i da nije očekivao ovako dobar rezultat, naglasivši da je konkurencija bila iznimno jaka.
Nisam imao očekivanja da ću ostvariti ovako dobar rezultat. Zaostaci pokazuju da je razina skijanja visoka, nisam ni previše riskirao. Važan je sam taj plasman. Ponekad je uspjeh i doći do samog cilja utrke. Kada sve zbrojim i oduzmem, zadovoljan sam nastupom i nadam se da ću ići samo uzlaznom putanjom, zaključio je.
(www.jabuka.tv | Foto: Michael Kappeler/DPA/Pixsell)

