Slišković: Pobjedu poklanjamo Ultrasima; Osim: Imali su igrača manje, a nitko to nije primjetio

U subotu je na stadionu Pod Bijelim brijegom odigran derbi susret 26. kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Željezničara. Zrinjski je bio bolji i slavio je rezultatom 1:0.

Nakon dvoboja u Mostaru prisutnim novinarima u Press centru Zrinjsko obratili  treneri Blaž Slišković i Amar Osim.

Nema se što posebno dodati u odnosu na ono što je rekao Amar Osim… Mislim da smo s igračem manje odigrali mnogo kvalitetnije nego što smo to uradili kada smo bili kompletni. Pokazali smo disciplinu, želju i volju i za to smo nagrađeni, istaknuo je Slišković, pa nastavio:

Iako se mi eto borimo za prvo mjesto mislim da smo bili psihički rasterećeni… Drago mi je što smo pobijedili Željezničar. Ipak je to derbi.

Ovu pobjedu poklanjam Ultrasima za 25. rođendan.

Još jednom im se zahvaljujem na podršci, rekao je Slišković.

Slišković je istaknuo kao njegova momčad ne zabija puno, ali isto tako i ne prima.

Tvrda utakmica… Ne dajemo puno golova, ali ne dopuštamo ni protivnicima da prave previše prilika. Nismo atraktivni da gledatelji uživaju, ali pobjeđujemo. Zahvaljujem se Želji na fer i korektnoj utakmici i želim im da što prije izađu iz krize, dodao je Slišković, prenosi Sportsport.ba.

Ultrasi raskošnom koreografijom proslavili 25. rođendan na derbiju Zrinjskog i Željezničara

Osim: Odigrali su vrlo iskusno s igračem manje

Amar Osim ne može biti zadovoljan igrom s igračem više

Čestitke Zrinjskom na pobjedi. Uradili su dovoljno kvalitetnih stvari nakon gola da im treba čestitati. Odigrali su 30 minuta s igračem manje, a da nitko nije primijetio igrača manje… Mi smo svoje prilike imali u prvom poluvremenu, ali nismo ih uspjeli iskoristiti, istaknuo je Osim koji je prvi govorio na konferenciji za medije, pa nastavio:

Gol smo primili iz situacije koju mi teško možemo braniti jer imamo malo manje centimetara i kila nego što bi trebalo… Zrinjski je čak i u finišu imao neke prilike. Mi smo imali loptu, kružili, bilo nas je u 16 i oko 16, ali na kraju nas nije bilo, rekao je.

Osvrnuo se i na pogrešku zbog koje nije mogao ući igrač Željezničara Dženan Zajmović u igru iako je to Osim tražio.

Bila je greška u zapisniku. Pisalo je 17, a Zajmović je 18. Ako piše pogrešan broj igrač ne može ući u igri. Ne znam tko je pogriješio, osvrnuo se Osim na “tehničku” grešku u zapisniku, prenosi Sportsport.ba.

Željezničar je u kratkom roku odigrao utakmice s dvije provplasirane momčadi, Osim je upitan da procijeni tko je kvaliteniji.

Sarajevo ili Zrinjski, tko je bolji? Pa, igrali smo dvije potpuno različite utakmice. Jednu normalnu protiv Zrinjskog i jednu nenormalnu protiv Sarajeva gdje smo primili dva gola za 15 minuta. Mislim da smo lakše igrali sa Zrinjskim u prvom poluvremenu, tu bi dao neku prednost Sarajevu, ali isto tako mislim da Sarajevo, točnije pretpostavljam, ne bi moglo odigrati ovako kvalitetno i iskusno u finišu s igračem manje kao što je to danas i uradio Zrinjski, zaključio je Osim.