Zrinjski Ultrasima za 25. rođendan poklonio pobjedu protiv Željezničara

Nogometaši Zrinjskog savladali su u derbiju 26. kola Premijer lige BiH Željezničar s rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Semir Pezer.

Prvi dio utakmice protekao je dosta mirno bez pravih prilika u prvih 20 minuta.

Željezničar je prvi zaprijetio preko Zeca u 23. minuti koji je šutirao preko gola nakon dodavanja Krpića.

Plavi su ponovno imali dobru priliku u 34. minuti, Veselinović je bio u situaciji jedan na jedan s Brkićem, ali vratar domaćih brani.

Zrinjski je imao prvu pravu priliku tek u 42. minuti. Miloš Filipović je istrčao kontru i šutirao pored gola, zatim je i Stanić bio u dobroj akciji, ali je Fejzić brzo reagrao i uhvatio je loptu, te se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Jedino što je vrijedilo u prvom poluvremenu bilo je slavljeničko raspoloženje domaćih navijača Ultrasa, koji su posebno koreografijom obilježili 25. rođendan.

Ultrasi raskošnom koreografijom proslavili 25. rođendan na derbiju Zrinjskog i Željezničara

Zrinjski je iz prve prave prilike u nastavku. Semir Pezer, koji je početkom drugog poluvremena ušao umjesto kapetana Pere Stojkića, pogađa mrežu Fejzića za veliko slavlje i prednost domaće momčadi od 1:0.

Međutim, sedam minuta kasnije Kristijan Stanić dobiva drugi žuti karton, pa su Plemići ostali s deset igrača u ostatku utakmice.

Nakon primljenog pogotka i crvenog kartona domaćih gosti su preuzeli terensku nadmoć. Međutim, napadi Plavih s Grbavice su bili itekako jalovi i nije bilo nekih pravih prilika iako su gosti često šutirali prema golu.

Blaž Slišković je naravno zatvorio utakmicu. Pokušao je sve kako bi obranio stečenu prednost, a u tome je na kraju i uspio.

Mostarci su na kraju izborili minimalnu i tešku, ali vrlo važnu pobjedu. I na ovaj način ostali  u utrci za naslov prvaka sa Sarajevom koje sutra dočekuje Široki Brijeg, kojemu opet odgovara poraz Željezničara u Mostaru zbog borbe za Europu.

ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Barišić, Čirjak, Stojkić, Jakovljević, Stanić, Rustemović, Filipović, Bekić, Kadušić

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Pavić, Šabanadžović, Zec, Krpić, Mujezinović, Stanić, Veselinović, Sadiković, Sipović, Rodin.

Od ostalih susreta igranih u subotu Tuzla City i Radnik su podijelili bodove u Tuzli. Radnik je poveo preko Hadžića, ali Stojčev je eurogolom donio važan bod Tuzlacima.

Veliku pobjedu ostvarila je posljednja Krupa, koja je na svom terenu svladala zenički Čelik s rezultatom 5:2. Pogotke za momčad s Vrbasa postigli su Mandić, Brtan, Babić i dva puta Aganspahić. Dok su za Zeničane pogađali Dilaver i Okić.

Važnu pobjedu zabilježila je i Zvijezda 09 koja je u Ugljeviku pobijedila Mladost iz Doboj Kaknja. rezultatom 2:1. Pogotke za Zvijezdu postigli su Govedarica i Anđić, dok je za Mladost pogodio Anđušić.