Skender: Primiš gol i psihologija počne raditi svoje

Široki Brijeg je u nedjelju tek nakon jedanaesteraca u Olovu prošao federalnog prvoligaša Stupčanicu i osigurao plasman u četvrtzavršnicu Kupa BiH.

Iako su Širokobriježani nakon prvog poluvremena vodili 2:0, u drugom poluvremenu gledali smo drugo lice momčadi Dine Skendera kojemu je ova utakmica bila službeni debi na klupi. Domaćini su uspjeli izjednačiti i odvesti utakmicu u lutriju penala u kojima nisu imali dovoljno mira te nisu uspjeli ostvariti još jedan povijesni uspjeh.

Bilo je točno kako smo i očekivali, jako izazovna i teška kup utakmica u gostima kod Stupčanice. Prije svega čestitam igračima na prolazu, jer nakon 90 minuta i slijeda događanja u drugom poluvremenu dečki su ipak pokazali prisebnost i koncentraciju u raspucavanju s bijele točke i na taj način izborili plasman među osam najboljih, rekao je trener premijerligaša Dino Skender te nastavio:

Što se tiče igre, prvih pola sata bili smo dosta dobri, nismo dali Stupčanici praktički ništa i priveli smo mirno poluvrijeme s 0:2. S tim dijelom mogu biti zadovoljan. Na žalost, drugi dio nismo bili pravi do kraja, čak smo dobro i ušli u nastavak, ali gol iz prekida za 1:2 sve je okrenuo i psihologija je počela raditi svoje, kazao je Skender i naglasio kako se među njegove igrače uvukla nesigurnost nakon primljenog gola.

Međutim, ne mogu puno zamjeriti igračima, jer očigledno nam je taj negativan niz iz prošle polusezone podsvjesno ostavio traga. Samo smo razmišljali kako sačuvati vodstvo do kraja i kako doći do pobjede. Nismo više bili fokusirani na našu igru. Previše smo razmišljali o rezultatu i pobjedi koju dugo čekamo, istaknuo je trener Plavo-bijelih uz poruku kako ništa ne ide preko noći i da je u nedjelju bilo najbitnije proći dalje, prenijela je službena Facebook stranica NK Široki Brijeg.