Sjajni Talijani nastavili s odličnom igrama, u Rimu je pala i Švicarska

Italija je postala prvi sudionik osmine finala Europskog nogometnog prvenstva. Talijani su na rimskom Olimpicu slavili nad Švicarskom s rezultatom 3:0 i tako osigurali najmanje drugo mjesto u Skupini A, odnosno prolaz u sljedeću fazu.

Od početka utakmice bila je to prava opsada švicarskog gola i jasno je bilo odmah kako će Švicarci teško izbjeći poraz u ovom susretu.

Talijani su poveli u 26. minuti. Nakon sjajne akcije po desnoj strani Berardija i sjajne lopte u sredinu, Locatelli s pet metara zakucava za 1:0.

Locatelli, koji je bio i igrač utakmice u 52. minuti postigao je novi pogodak. Bila je to prava golčina. Lopta je kružila oko 16 metara gostiju, stigla je do Locatellija koji je raspalio s 18, 19 metara i pogodio sam donji kut Sommera.

Konačnih 3:0 postavio je Immobille u 90. minuti.

Azzuri su tako nakon tri gola Turcima u prvom kolu, utrpali tri komada i Švicarcima koji u posljednjem kolu moraju tražiti pobjedu protiv Turske i nadati se kako će im se drugi rezultati posložiti da prođu skupinu barem kao treći.

Talijani se s druge strane postavljaju s razlogom kao jedan od glavnih favorita prvenstva, jer igraju sjajan i uvjerljiv nogomet i sada su osigurali plasman u drugi krug već nakon dva kola. S dvije čiste uvjerljive pobjede.