Sjajni Marino Marić predvodio Melsungen u pobjedi kod RN Löwena

Berlinski Füchse je stigao do četvrte uzastopne pobjede slaveći protiv pretposljednjeg Ludwigshafena s 27:19. U prvom dijelu obrana domaćina još je funkcionirala, gosti su limitirani na svega 11 golova, ali u nastavku susreta su se odvojili i otišli do pobjede.

Devet golova postigao je Hans Lindberg, a pet Kevin Struck. Što se tiče Hrvata najefikasniji je bio Jakov Gojun s dva gola dok su Stipe Mandalinić i Marko Kopljar postigli po jedan gol. Kod protivnika Jerome Müller postigao je šest golova.

Vrhunsku utakmicu odigrao je Marino Marić sa sedam postignutih golova iz sedam pokušaja. Njegov Melsungen u gostima je bio bolji od Rhein-Neckar Löwena koji igra jednu od svojih najlošijih sezona u zadnje vrijeme. Imao je domaćin priliku uhvatiti priključak i doći do poravnanja na dvije i pol minute prije kraja, ali nije iskoristio svoj napad i gosti su otišli na 32:30, a zatim i plus tri.

Uz Marića istaknuli su se i Lasse Mikkelsen sa sedam golova te Kai Häfner s pet golova. Kod Löwena šest golova postigao je Mads Mensah Larsen, a pet Romain Lagarde.

Magdeburg nije uspio doći do domaće pobjede u susretu protiv Hannover Burgdorfa. Dvoboj je okončan 30:30 nakon što je Timo Kastening realizirao sedmerac za bod gostiju. Osam minuta prije kraja Kay Smits odveo je Magdeburg do vodstva 30:24, no bio je to zadnji gol domaćina koji je tako prosuo pobjedu.

Po šest golova kod Magdeburga zabili su Smits i Michael Damgaard dok je Željko Musa dodao tri gola. Kod gostiju Kastening je zabio čak 13 golova, Morten Olsen pet, a Ilija Brozović dva.

Flensburg se provukao s pobjedom na gostovanju kod Bergischera. Slavio je 21:20 u dramatičnom dvoboju koji je riješio Jim Gottfridsson golom iz deveterca nakon isteka vremena. Lopta je dirala živi zid i završila u gorjem kutu za konačnih 21:20, prenosi Sportnet.hr.

Goran Johannesson i Jim Gottfridsson postigli su po pet golova, a kod domaćina isti broj golova zabio je Arnor Thor Gunnarsson.