Sjajni Filip Zubčić ponovno drugi u Adelbodenu

U današnjoj utrci veleslaloma u Adelbodenu, šestoj u ovoj sezoni Svjetskog kupa, opet je slavio francuski skijaš Alexis Pinturault koji je tako potvrdio pobjedu od petka, a ponovno sjajan drugi bio je hrvatski skijaš Filip Zubčić.

Pinturault je slavio uz ukupno vrijeme 2:18.36, što je bilo za 1.26 sekundi bolje od drugoplasiranog Filipa Zubčića, koji je također potvrdio jučerašnji rezultat i opet osvojio drugo mjesto.

Zubčić je u prvoj vožnji bio peti, a sjajnom drugom vožnjom probio se ponovno na postolje.

Na trećem mjestu završio je Loic Meillard koji je imao najbolje vrijeme prve vožnje, dok je četvrti bio njegov sunarodnjak Marco Odermatt.

Današnju trku nažalost je obilježio američki skijaš Tommy Ford koji je izgubio kontrolu nad skijama, nakon čega je pao na glavu, izgubio svijest i probio zaštitnu ogradu, nakon čega je helikopterom prebačen u bolnicu.