Sjajna večer Hrvata u Bundesligi: Dva gola Kramarića, jedan Rebića

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić postigao je dva pogotka za Hoffenheim koji je u gostima pobijedio Freiburg 4:2 (1:1) u susretu 19. kola Bundeslige.

Kramarić je u 59. minuti iskoristio kazneni udarac kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1, da bi u 72. minuti iz protunapada bio precizan za povećanje vodstva na 3:1. Bili su to sedmi i osmi prvenstveni pogoci Kramarića ove sezone.

U prvom poluvremenu Hoffenheim je poveo preko Joelintona (19), a poravnao je Hoeler (42). Nakon dva Kramarićeva gola, za domaće je smanjio Niederlechner (77), ali je Demirbay (85) vratio gostima prednost od dva gola.

Kramarić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim koji je sada šesti na ljestvici sa 28 bodova, dok je Freiburg 13. sa 21 bodom.

Vodeći sastav lige Borussia iz Dortmunda uvjerljivo je na svom terenu svladala Hannover 96 sa 5:1 (1:0). Strijelci za “žuto-crne” bili su Hakimi (24), Reus (60), Goetze (62), Guerreiro (67) i Witsel (90), dok je pogodak za goste postigao Bakalorz (86).

Borussia sada ima 48 bodova, devet više od imenjakinje iz Moenchengladbacha koja je kao domaćin svladala Augsburg sa 2:0 (0:0), te Bayerna koji će svoj susret 19. kola igrati u nedjelju protiv Stuttgarta. Hannover je ostao pretposljednji sa 11 bodova, koliko ima i posljednji Nuernberg.

Bayer iz Leverkusena je kao gost svladao Wolfsburg sa 3:0 (1:0), a Tin Jedvaj nije konkurirao za nastup u momčadi “apotekara”, dok je Josip Brekalo ušao u igru za “vukove” u 63. minuti. Golove za Bayer, koji je sada deveti sa 27 bodova, postigli su Havertz (45-11m), Volland (62) i Brandt (88). Wolfsburg je osmi sa 28 bodova.

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je strijelac za Eintracht iz Frankfurta koji je u susretu 19. kola njemačkog prvenstva odigrao 2:2 (1:1) na gostovanju kod Werdera u Bremenu.

Rebić je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio gornji kut nemoćnog vratara Werdera Pavlenke i tako poravnao na 1:1. Bio je to njegov sedmi prvenstveni gol ove sezone.

Werder je poveo sa 1:0 preko Eggesteina (27), a do nove prednosti od 2:1 domaće je doveo Harnik (52) da bi bod Eintrachtu osigurao Haller (68-11m).

Rebić je odigrao čitavu utakmicu za Eintracht koji je sada četvrti sa 31 bodom, koliko ima i peti RB Leipzig koji u nedjelju gostuje kod Fortune u Duesseldorfu, dok je Werder 11. sa 26 bodova.