Sjajna Hrvatka ‘razbila’ Mađarsku

Hrvatska je porazila Mađarsku sa 30:21 u trećoj utakmici na Svjetskom prvenstvu. Bila je to sjajna predstava mlade Golužine momčadi, koja je tako pokazala da u Španjolskoj s pravom može računati na visoki plasman.

Mađari su pali s gotovo nevjerojatnom lakoćom. U dvoboju protiv jednog vrlo jakog i renomiranog protivnika s ponajboljim pucačem svijeta Nagyjem, Goluža je imao priliku dobar dio utakmice rotirati i odmarati ključne igrače, uz to dati priliku mladićima poput Stepančića i Šprema da stasaju na kontinentalnoj smotri. Rezultat je još impresivniji kada se uzme u obzir da je izuzev toliko spominjanog Ivana Balića, nedostajao i Blaženko Lacković, koji se uoči dvoboja ozlijedio.

Mađari pali s nevjerojatnom lakoćom

Činjenica kako se njegov izostanak nije ni osjetio, gotovo daje za pravo Goluži što je prenaglašeno pomladio momčad uoči SP-a. Obrana je funkcionirala besprijekorno, a kontranapade gotovo da hrvatski rukometaši nikada nisu brže i preciznije izvodili. Naravno, Goluža je svjestan kako još dosta stvari treba i popraviti ukoliko se želi uključiti u borbu s najvećima, a pritom mislimo na Dance, Francuze i Španjolce. Padovi u igri mogu se zamaskirati protiv Mađara, ali ne i protiv Francuza. No vratimo se događanjima u Madridu.

Goluža je na parket Caja Magice poslao sedmorku u sastavu Alilović, Štrlek, Čupić, Vori, Kopljar, Duvnjak, Bičanić, najbolje što Hrvatska u ovom trenutku može ponuditi izuzev pozicije lijevog vanjskoj, kojeg je zbog ozljede Blaženko Lacković bio prisiljen ustupiti. I odlično je to izgledalo od prve minute. Pogotovo se to odnosi na obranu, koja je izluđivala Mađare prvih pola sata. Najmanje šest, sedam lopti Mađari su bili prisiljeni pokloniti za kontra napad u sudaru s obrambenim zidom Golužine momčadi na čelu s Gojunom.

Sjajno prvo i još bolje drugo poluvrijeme

Do polovice prvog dijela Mađari su bili u kakvom takvom priključku, a onda su hrvatski rukometaši zaredali s nekoliko brzih kontranapada i poveli s 9:5. Prednost od četiri pogotka Hrvatska je sačuvala i na kraju poluvremena, kada je svojih prvim golom na susretu Stepančić postavio 15:11. Valja istaknuti kako je razlika u prvom dijelu susreta mogla biti i puno veća da se nije razbranio mađarski vratar. No, u nastavku ni sjajni Mikler nije mogao ništa napraviti, a već u uvodu drugog dijela Hrvatska se odlijepila na +7.

U 38. minuti Kopljar je zabio za 21:13, razbranio se u međuvremenu i Mirko Alilović, koji je na kraju upisao 12 obrana. 12 minuta prije kraja Čupić je povećao na osam razlike, a sve više priliku su dobivali mladići poput Šprema, Ivića i Stepančića. Na kraju završilo je ogromnih 30:21, uz briljantne predstave Domagoja Duvnjaka, strijelca šest golova te Marka Kopljara, koji je također zabio šest. Prvi strijelac Hrvatske naravno bio je opet Ivan Čupić, koji je novih osam golova upisao uz svoje ime. (Index.hr)