Širokobriježanke slavile u Bihaću, za finale doigravanja im falilo svega pet poena

Odbojkašice Mostara i u drugom susretu polufinala doigravanja za Premijer ligu BiH pobijedile su u dvorani na Bijelom brijegu ekipu Smeč iz Lukvac s 3:1 (16:25, 25:28, 25:16, 25:10). U prvom susretu Mostarke su u Lukavcu slavile s 3:2.

Ipak, nije dobro počelo za domaće, prvi set pripao je lukavačkom Smeču (25:16). Malo im je falilo da uzmu i drugi set, no Mostar je preokrenuo rezultat te osvojio set s 25:18. Na krilima vrlo dobre igre iz drugog seta, Mostarke su glatko osvojile i treći set s 25:16, a još sigurnije su bile u četvrtom kojeg su osvojile s 25:10 za ukupnih 3:1.

U drugom polufinalnom susretu doigravanja širokobriješki Smeč je s 3:1 (18:25, 19:25, 25:19, 22:25) slavio u Bihaću protiv istoimene ekipe, no UOK Bihać ipak ide u finale doigravanja zbog više osvojenih poena u oba susreta. Točnije, dijelilo ih se svega 5 poena!

No, vrijedi svakako istaknuti i činjenicu da su slavile u gostima protiv favoriziranog Bihaća iako su ih mnogi unaprijed bili otpisali nakon prve utakmice.

Podsjećamo, Bihać je s 3:1 slavio na Pecari u prvom susretu.

SOK Mostar i UOK Bihać će se tako u finalnom dvomeču boriti za ulazak u Premijer ligu BiH, dok će dva Smeča, širokobriješki i lukavači, igrati za treće mjesto u Super ligi.