Širokobriješke nogometašice uspješno krenule u novu sezonu s novim trenerom

Seniorke i kadetkinje ŽNK Široki Brijeg uspješno su započele svoj put u premijerligaškom društvu najboljih ženskih nogometnih klubova u Bosni i Hercegovini.

Prva ekipa, premda poprilično oslabljena neigranjem nekoliko standardnih igračica, pod vodstvom novog trenera Antonija Karačića osvojila je bod na gostovanju kod Drine u Zvorniku (1:1).

S početkom nove sezone dojučerašnji pomoćni trener Antonio Karačić preuzeo je trenersku palicu od Ivana Kvesića koji će u sljedećem razdoblju obavljati dužnost koordinatora za razvoj u ŽNK Široki Brijeg i biti jedan od pomoćnika Denisa Ćorića u muškoj seniorskoj momčadi.

Za vodstvo Širokobriježanki pogodila je Josipa Musa u 35. minuti, a za poravnanje i, ispostavit će se, konačan rezultat pogodila je Nada Jovanović samo tri minute kasnije.

Prvi je cilj bio otvoriti sezonu bez poraza, ali nakon prikazane igre i terenske nadmoći Širokobriježanke mogu žaliti za propuštenim prilikama i izgubljenim bodovima.

S druge strane, kadetkinje su na domaćem terenu rutinski nadigrale i deklasirale ekipu Drine (8:1).

Andrea Soldo postigla je hat-trick, dva je pogotka dodala Anđela Bošnjak, a po jedan Magdalena Pranjić, Ana Buhač i Maja Soldo. Jedini pogodak za gošće postigla je Marija Janjić.