Široki WWin poražen od Hemofarma u Vršcu (74:70)

U osmom kolu košarkaške ABA lige košarkaši Širokog WWina gostovali su u Vršcu kod Hemofarma gdje su pružili snažan otpor favoriziranim domaćinima koji su slavili pobjedu 74:70, po četvrtinama 21:15, 20:21, 16:19, 17:15.

Domaći su imali prednost većim dijelom utakmice, a u nekoliko navrata ta prednost je bila i +12. No, kako smo navikli ove sezone gledati, košarkaši Širokog nisu se predavali., Sredinom treće četvrtine Široki dolazi i do minimalne prenosti 45:46.

Ipak, u samoj završnici domaći su bili snalažljiviji te su na kraju ostvarili teško izborenu pobjedu.

Najefikasniji kod domaćih bio je Savović sa 19 poena te Maraš koji je dodao 14 poena.

U mom čadi Širokog Ramljak je ubacio 15 poena, dok su Planinić i Šakić dodali po 12 koševa.