Široki u posljednjim minutama ostao bez pobjede nad Veležom

FK Velež i NK Široki Brijeg odigrali su prvu utakmica 17. kola Premijer lige BiH, a ona je završena bez pobjednika – 1:1.

Utakmica nije dobro počela za Velež jer je već u osmoj minuti zbog ozljede igru morao napustiti Džanković.

Prvi je zaprijetio domaćin u 11. minuti. Radovac je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Zeljković je glavom šutirao preko gola.

Širok je uzvratio u 22. minuti. Ikić je dobro šutirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali Bogdanović brani.

U slabom prvom poluvremenu vrijedi još istaknuti pokušaje Blagaića s jedne i Zvonića s druge strane, a oba su završila pored gola.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 48. minuti, Široki dolazi do vodstva. Mujan je oduzeo loptu Zeljkoviću i dodao je do Ikića koji sjajnim udarcem s 25 metara pogađa Bogdanovićevu mrežu. Gol krilnog igrača Širokog sigurno je jedan od ljepših u ovoj sezoni Premijer lige BiH.

Gosti su zaprijetili i tri minute kasnije kada je Vukoja probao skoro s iste pozicije s koje je Ikić prethodno zabio, ali njegov snažni udarac odlazi pored gola.

Veliku priliku Velež je imao u 56. minuti kada je Salčin ubacio loptu, ona je pogodila Medića, ali Miškić sjajnom reakcijom spašava svoju momčad.

Domaćin je nastavio s napadima na gol Širokobriježana, ali raspoloženi Miškić dobrim intervencijama nije dopuštao promjenu rezultata.

Pritisak Veleža isplatio se u 87. minuti kada je Pršeš ubacio, a Anđušić pogodio za 1:1.

Peco u 92. minuti pada u kaznenom prostoru gostiju, Velež je tražio jedanaesterac, ali je sudac Luka Bilbija svirao prekršaj u napadu i pokazao žuti karton Peci zbog prigovora.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i obje momčadi osvajaju po jedan bod.

Velež će u sljedećem kolu gostovati kod Leotara, dok će Široki ugostiti Sarajevo.

FK VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković (od 76. minute Radović), Ovčina, Brandao(od 57. minute Peco), Hasanović (od 57. minute Anđušić), Vehabović (od 57. minute Pršeš), Salčin, Zajmović, Džanković (od 8. minute Ćosić), Radovac.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Mujan, Blagaić, Brekalo, Vukoja, Jurić, Musa, Ikić (od 80. minute Paponja), Ćavar (od 82. minute Mašić).

Ivanković: Velež je zaslužio gol ; Dudić: Zadovoljan sam bodom