Široki slavio u Vitezu, hat-trick Wagnera! Sarajevo poraženo u Vrapčićima

U 18. kolu Premijer lige BiH lider prvenstva Široki Brijeg slavio je na gostovanju u Vitezu protiv istoimenog domaćina rezultatom 3:1. Hat-trick postigao je Wagner Santos Lago i to sve glavom. Fantastični Brazilac trenutno je najbolji strijelac Premijer lige BiH u ovoj sezoni s 11 pogodaka, a također najbolji strijelac u povijesti lige s 97 pogodaka.

Nakon lijepe akcije Peke i Ćorića, Wagner pogađa glavom za vodstvo Širokog. Izglednijih prilika u prvom dijelu susreta nije bilo.

Vitez je preko Jasmina Smrike izjednačio u 75. minuti također glavom, a samo dvije minute poslije Wagner opet vraća vodstvo Širokom. U 81. minuti ponovno je na sceni Wagner koji ovoga puta glavom nakon kornera postiže svoj treći pogodak na utakmici za veoma važnu pobjede Širokog Brijega.

Širokobriježane je na Gradskom stadionu u Vitezu podrila skupina od 50-ak Škripara.

”Što reći, imamo Wagnera, čovjek je fenomenalan, on je institucija Širokog Brijega i cijele Premijer lige, čestitamo momcima na pobjedi,” izjavio je, između ostaloga, nakon utakmice trener Širokog Brijega Slaven Musa.

Velež je pak došao do iznenađujuće pobjede u Vrapčićima protiv ‘milijunskog’ Sarajeva, a utakmicu je obilježio sukob navijača Sarajeva i pripadnika specijalne policije.

Široki je tako drugoplasiranom Sarajevu pobjeglo na pet bodova.