Široki slavio u susjedskom derbiju protiv Posušja

Košarkaši Širokog slavili su na svojoj Pecari protiv susjeda iz Posušja rezultatom 87:83 u sklopu drugog kola Košarkaškog prvenstva BiH.

Iako je uoči utakmice Široki slovio kao favorit protiv novog člana prve košarkaške lige u BiH, većim dijelom bila je to dosta ravnopravna utakmica, a sama završnica bila je i pomalo neizvjesna.

Nakon uvodnih 10 minuta igre gdje su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu, rezultat na semaforu glasio je 18:18.

Sredinom druge četvrtine, domaći su zaigrali nešto bolje u napadu pa su se uspjeli odvojiti na sedam razlike (30:23), ali do kraja četvrtine Posušani su opet utakmicu odveli u egal. Ipak, u posljednjoj minuti Široki je koševima Ivanova, Scotta i Bilinovca uspio okončati poluvrijeme u plus od šest razlike (40:34).

U trećoj četvrtini, u jednom trenutku prednost Širokog je porasla i na devet razlike (52:43), ali uporni Posušani nisu davali prostora Širokobriježanima za bilo kakvo opuštanje.

Veliku podršku na Pecari imali su gosti iz Posušja

Na kraju ove dionice, Široki je u usporedbi s prednošću poluvremena dodao još još dva koša viška i uoči posljednjih 10 minuta, rezultat je bio 60:52 za domaće.

U prvim minutama posljednje četvrtine, Široki je održavao stečenu prednost, ali zahvaljući dobroj seriji Ramljaka i Wigginsa, Posušani su u dva navrata došli na samo -1 (69:68 i 71:70). Ipak, kad se lomila utakmica, Široki je u svojim redovima imao raspoložene Božića i Ćavara koji su mu donijeli drugu pobjedu ove sezone u Ligi BiH uz konačan rezultat 87:83.

Luka Božić je povukao Široki do pobjede

Posušju, ova utakmica, a posebno posljednja četvrtina koju su napadački odigrali jako kvalitetno i dobili je s 27:31, može biti dobar zalog za optimizam u nastavku prvenstva.

Najbolji u redovima Širokog bio je Luka Božić s 26 poena, 10 skokova i četiri asistencije. Ivo Ćavar je u pobjedu ugradio 17 koševa (pet skokova i tri asistencije), a Ive Ivanov 14 koševa (osam skokova) i Michaelyn Scott 11 koševa (četiri asistencije).

Odlična posjećenost susjedskog derbija na Pecari

Kod gostiju iz Posušja sjajan je bio Amerikanac Alan Wiggins s 22 koša (12 skokova i tri asistencije). Marko Ramljak je ubacio 20 poena i k tome još pridodao sedam skokova i dvije asistencije, a Mate Mandić je ubacio 19 koševa. Vrijedi spomenuti i nastup Donataya Caruthertsa koji je ubacio 12 koševa a k tome dodao još osam skokova i čak 15 asistencija.