Široki slavio nad Željom u pripremnoj utakmici

Predstavnici BiH u Europskoj ligi, nogometaši Širokoga Brijega i Željezničara, odigrali su večeras na Pecari pripremnu utakmicu u kojoj su dosta više pokazali domaćini, pa su na kraju slavili sa zasluženih 2:1.

Momčad trenera Borisa Pavića od samoga se početka utakmice nekako nametnula, pa smo imali osjećaj da su Širokobriježani željniji trijumfa u ovom srazu. Ipak, usprkos boljoj igri u tih prvih 45 minuta i nije bilo nekih prevelikh prilika i uzbuđenja, ali je domaćin ipak u sudačkom dodatku poveo 1:0 zgoditkom Dražena Bagarića.

Prvu priliku imao je Luka Begonja čiji udarac u 11. minuti odlično zaustavlja Kjosevski. S druge strane Vranješ u 17. minuti postiže gol za Željezničar, ali ga sudac zbog zaleđa poništava. Udarac Begonje u 27. minuti s 20-ak metara završava preko gola, baš kao i Vranješov pokušaj iz slobodnjaka s 25 metara.

I kao što rekosmo u završnici prvoga dijela dogodio se taj Bagarićev gol. Njegovi suigrači su kratko kombinirali pri ubacivanju lopte iz kornera, uslijedio je udarac na prvu vratnicu, vratar Kjosevski nije najbolje reagirao jer mu je lopta izmigoljila, a Bagarić sve to lijepo pratio i ubacio u njegovu mrežu za vodstvo Širokoga Brijega od 1:0. Pogotku je inače prethodila prilika koju je imao Turčin, ali je Kjosevski izvrsno zaustavio njegov pokušaj izbacivši loptu u korner, ali eto nakon kornera ipak je i vratar Želje bio nemoćan.

Najljepši trenutak susreta zbio se u 55. minuti kada je Ćorluka lijepo probio desnu stranu i ubacio u šesnaesterac Željezničara, omaleni Begonja utrčao i uistinu efektno glavom pogodio suprotni kuta za 2:0.

Najveći pljesak viđen je u 64. minuti kada se nakon dužeg izbivanja s travnjaka vratio Dejan Čabraja, prošle jeseni ponajbolji igrač širokobriješkoga premijerligaša, pa je prisutna publika razumljivo znala na pravi način pozdraviti svoga ljubimca.

Vratar domaćih Luka Bilobrk u 70. minuti bilježi dvije obrane iz blizine. Najprije udarac protivničkih igrača glavom nakon ubačaja iz prekida, a potom i odbijanac sa 4-5 metara nogom brani. Gosti iz Sarajeva u 88. minuti ipak stižu do počasnoga gola, a u strijelce se upisao Sulejman Krpić koji glavom pogađa nakon Šehićevog ubačaja.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka, Kovačić (Nikić od 78.), Barišić (Perišić od 66.), Kvesić (Jurić od 75.)- Marić (Matić od 46.), Zlomislić (Kožul od 61.), Begonja – Turčin (Čabraja od 64.), Bagarić, Eliomar (Marković od 46.). Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski (Ćeman od 66.) – Stevanović (A. Šehić od 74.), Osmanković, Bakrač, Pavić – Šabanadžović, Vranješ (Hajdarević od 46.), Blagojević (Abdullah Celik od 65.)- Zec (Dacić od 56.), Krpić, Zajmović. Šef stručnoga stožera: Slobodan Krčmarević.

17 komentara

• Gledaj odigrali smo solidno, gledaj majstori smo za prijateljske utakmice, gledaj svakoga u prijateljskim utakmicama pobjedjujemo, gledaj i bivsa reprezentacija bivse juge, gledaj je pobjedjivala u prijatejskim tekmama. Gledaj kada su igrali za bodove juga je gubila kao i mi jer smo mi široki, gledaj nas.

• Treba se bavit igrom sugerirat sta i kako .a ne komentirat ovog jadnika sto stalno pljuje po klubu.Pustite ga nek pise ako mu je to lijek pa neka ima raznih vrsta terapije

• Trebali su reć Željezničaru ako nećete odigrati utakmicu sa punim zalaganjem onda bolje da nadjemo nekog drugog.Čapljina nebi onakve greške pravila..Mislim da Široki nema šta tražiti u ozbiljnoj utakmici ni sa Čelikom a kamoli sa Dpmžalama.Igra je žalosna,jadna,bezidejna a probit i napravit šansu možeš ako ti neko napravi amatersku grešku kao igrači Željezničara u ovoj utakmici.Nikakvo čudo ko radi treninge sa igračima.Okanite se tog gledaj jer to če uvjek ostati u ovom klubu a rezultat toga je i ovakva jadna,seljasta,staromodna igra.

• Tvojoj seki nije se problem PROBITI, još iz svake “šanse” primiti gol. Može joj se ponešto NAPRAVITI da joj trbuh poraste.

• Retarderu šta je krivo napisano?Djubre zaostalo,smrdljivo..Kako je odigrao Željezničar??Malo kvalitetnije od Čapljine.Koji si ti bolesnik kad ti smeta dobronamjerna kritika..

• Tri najbolja Radio reportera za nogomet na području bivše juge su: 1 Ivo Tomić, 2 Edo Pezzi i 3 Jovo Jovanović. IVO TOMIĆ (Osijek radio na Radio Zagreb)-Osebujni komentanor, sa slagalicama je komentiro utakmice na primjer loptu ima Milivoj Bračun dinamov Tajfun, lane sa korane Boro Cvetković, dinamova Munja Mladen Munjaković itd. Edo Pezzi (Split) vrlo realan u prenosu. Iako splićanin kada je trebalo kritiziro je Hajduk. Jovo Jovanović (RADIO SARAJEVO) rodjen u istočnoj bosni takodjer vrlo realan analitički komentator na radiju. Nikada nije nešto ružno rekao. Priseban, stabilan i jako dobar poznavatelj nogometa. Od njih 3 samo je Edo Pezzi živ. Na google upišite Ivo Tomić, Jovo Jovanović, Marko Marković pa ćete čuti snimke njihovih fantastičnih radio prenosa.

• Nisi ti vidio loptu a kamoli sutno…anonimusu…nego si ti iskomplesarani lik kojem uspjesi Sirokog smetaju…bice mo jos bolji samo u inat tebi i takvima….Siroki Brijeg….

• Na Google ukucajte YouTube Ivo Tomić, Jovo Jovanović, Marko Marković Radio prenos. Još su bili dobri reporteri Radio Zagreb: Jura Dodig, Ognjen Naglić, Ivo Skopljanac-bivši suprug Jadranke Kosor, Ivica Kovačević, Đorđe Ivković.. Radio Sarajevo: Zdravko Lipovac, Mirko Kamenjašević, Jovo Dimitrijević i voditelj u SA-studiju Nikola Bilić… Itd..

• Ovako da rezimiram….Široki iako bez puno igrača od prošle sezone ali igra puno bolje nego prošle sezone…odigra se dupli pas izmjenu se pozicije to mi djeluje puno bolje nego prošle sezone..Željo katastrofa u napadu..

• Od kada nisi više dupolizac sabljiću..Kaži opsjednuta šapo o portalu.Trebao bi Široki igrati bolje zato što su otišla 2 junca u Moldaviju..Ovi trener kakav je god trebao bi imati modernije shvaćanje nogometa.Ako ona 2 junca ostanu godinu dana u Moldaviji onda se klub neće zvati Šerif već jadnik.Mislim da će ubrzo u klub Šerif shvatiti ko im je podvaljen.To je najveća naivčina od trenera što je došao iz Hrvatske.Bilo ih je još glupi kao Branko Karačić,Čutuk ali on je od mladjeg naraštaja najveći tokmak.Preko veze je dobio posao u Moldaviji uz obrazloženje lažnih rezultata koje je ostvario ovde.Uskoro ćemo viditi koliko sam ja u pravu.On nemože raditi u Moldaviji više od pola godine.Eto opsjednuta šapo pa ti nastavi rezimirat dok ne dodje nova objava.Sada ti jer ljubimac ovi trener jer nema više one dvojice glupij kao i ti pederčića.

• Gledaj realno, pusti zajebanciju na stranu. Teško će široki biti poput zrinje, želja itd. Zbog toga jer u njemu mogu igrat samo katolici. BOG to ne voli i na sve vas načine zakida. Široki da bude prvak bi trebo najmanje 90% biti bolji od drugih ekipa. A to ne može. Svaku vam sitnicu gledaju jer ne želite ni čuti za drugo i različito. I to NIGDJE U SVIJETU NORMALNOME NE PROLAZI !!

• Gledaj to 1 poluvrjeme smo potpuno nadigrali Željezničar.Oni su jaka ekipa igrali su polfinal kup uefa.Gledaj u tom 2 pol izvšili smo te izmjene dali taj gol.Vidi se da smo jaka ekipa.Što se tiče ti Domžala i te utakmice 1 pretkola te europske lige pa gledaj oni su super jaka ekipa izbacili su lani frajburg.Gledaj mi nemamo šta izgubiti u toj utakmici i bit će nam čast igrati sa ekipom koja je izbacila tog bundes ligaša.Gledaj pobjeda nad Željezničarom nam je trebala zbog samopouzdanja i mi i željezničar se dobro razumjemo i normalno je da mi pobjedimo pred ovak važnu utakmicu u tom pretkolu protiv ti Domžala u tom 1 pretkolu te Europske lige.