Široki razbio Slobodu

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su tuzlansku Slobodu 3:0 u susretu 13. kola Premijer lige BiH igranom u subotu na Gradskom stadionu u Banovićima.

Široki je rutinski odradio utakmicu i drugi put ove sezone slavio protiv Slobode. Novom pobjedom Širokobriježani su ponovno zasjeli na prvo mjesto.

Prvu najveću priliku na utakmicu imali su gosti u 20. minuti. Pranjić je sjajno centrirao, glavom je pucao Pejić, no Bukvić je sjajno obranio.

Široki je u završnici susreta postigao dva pogotka i velikom prednošću i mirom otišao na odmor.

U 35. minuti prvijenac postiže Ilan Pejić koji je lijepo namjestio loptu na lijevu nogu i sjajno pogodio s 15 metara.

Pet minuta kasnije, nakon kornera domaćih sjevnula je brza kontra koju je pogotkom okrunio Daniel Lukić i udvostručio vodstvo. Bio je to četvrti ovosezonski pogodak mladog napadača.

Na otvaranju drugog dijela susreta, točnije u 50. minuti, Osmanković je nespretno reagirao i ostavio loptu Taddeiju koji se nije snašao i nije uputio udarac iz neposredne blizine.

No, samo dvije minute kasnije, pitanje pobjednika bilo je riješeno.  S gotovo 30 metara potegnuo je Ilija Bagarić i majstorski pogodio za 3:0. I Bagariću je ovo bio prvijenac u dresu Širokoga.

Zrinjski srušio Želju na Grbavici

Nakon trećeg pogotka izabranici trenera Ivice Barbarića usporili su tempo i kontrolirali igru do posljednjeg sučevog zvižduka te su upisali uvjerljivu pobjedu za ostanak u vrhu Premijer lige BiH.

U 14. kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuje Željezničar.