Široki poražen od Lovćena, zakazao šut za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su od Lovćena iz Cetinja 75:66 (20:11, 20:23, 18:17, 17:15) u susretu 11. kola Druge ABA lige igranom u ponedjeljak u Zlatiboru.

Lovćen je nakon prve četvrtine imao prednost od devet koševa dok su na odmor otišli s +6 (40:34). Treća četvrtina protekla je u sličnom ritmu te su Crnogorci u posljednju dionicu susreta ušli s prednošću od sedam koševa (58:51).

Širokobriježani su četvrtinu četvrtinu otvorili mini-serijom 4:0 i približili se na -3, no više od toga nisu uspjeli te su upisali šesti poraz. Zakazao je šut za tri poena (2/17).

Lovćen je do četvrte pobjede predvodio Miloš Popović s double-double učinkom od 22 koša i 13 skokova. Roddy Peters postigao je 18 koševa, a dvoznamenkast je još bio Mladen Grušanović s 13 koševa.

U redovima Širokog najbolji je bio Aaron Thomas koji je postigao 20 koševa (6 skokova, 5 asistencija). Jure Zubac postigao je 12 koševa (9 skokova). Po 10 koševa dali su Mateo Čolak i Dario Drežnjak.

Sljedeći susret na četvrtom turniru Druge ABA lige u Zlatiboru Široki će igrati u srijedu (21:00 sat) protiv Mladosti iz Zemuna.