Široki nakon produžetka slavio u Bijeljini

Toni Katić

Košarkaši Širokog u 20. kolu Lige 12 upisali su, tek nakon produžetaka, veoma važnu gostujuću pobjedu u Bijeljini protiv ekipe Građanskog (80:85).

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali +11. Građanski se pak u nastavku pribrao te uspio stići Široki i osigurati produžetak.

No, Široki je na krilima Katića (23 poena) i Novačića (20) upisao važnu pobjedu ka plasmanu u Ligu za prvaka BiH. Vrlo dobar je bio Amerikanac Remekun koji je upisao 10 poena, devet skokova te osam iznuđenih faula.

Večeras je Čelik u Zenici uz 22 koša Ivana Opačka porazio Spars (76:54), a Heo je porazio Leotar s 82:75, pa sarajevska Bosna Royal više nema ni teoretskih šansi da se spasi ispadanja.