Rukometaši Širokog poraženi od Žepča

Rukometaši Širokog Kramar, u dvorani Tucak u Širokom Brijegu, poraženi su od Žepča (29:42) u četvrtzavršnici Kupa Herceg-Bosne, natjecanja koje se po prvi put odigrava.

Drugoplasirana momčad Prve lige FBiH – skupina sjever odlično je otvorila utakmicu serijom 3:0 te su već na samom početku osigurali malu prednost. Igrači trenera Mihovila Bilaća su u nastavku pak bolje proigrali te zaostatak održavali na nekoliko pogodaka razlike, ali do kraja prvog dijela susreta Žepče je pokazalo zašto je kvalitetnija i iskusnija momčad te su na odmor otišli pri rezultatu 13:21.

U nastavku susreta Široki se dosta dobro držao prvih desetak minuta, no do kraja susreta Žepče je opravdalo uloga apsolutnog favorita te na kraju slavilo rezultatom 29:42.

Poraz od 13 pogodaka razlike na kraju zvuči loše, no mlada momčad Širokog pokazala je u nekoliko navrata da može parirati ozbiljnijim momčadima, a neki potezi i akcije izmamljivali su pljesak gledatelja u dvorani Tucak.

Žepče se ovom pobjedom pridružilo premijerligaškim momčadima Izviđaču i Zrinjskom u Final Fouru, a četvrti sudionik bit će poznat kada snage odmjere Čapljina i Međugorje.

Širokom tako preostaje do kraja sezone sačuvati vodeće mjesto u Ligi Herceg Bosne, dok Žepče očekuje borba za ulazak u elitni rang bh. rukometa.

Frano Slišković sa 11 i Ivan Šaravanja sa osam pogodaka bili su najbolji u domaćoj momčadi, dok su goste do pobjede predvodili Abdurahmanović sa devet, a po pet pogodaka postigli su Karahasanović, Bakula i Malbašić.

Dobar sudački posao odradile su sestre Ivana i Tijana Martinović iz Teslića dosudivši na susretu ukupno sedam isključenja.

Zanimljivo, Široki je posljednji put na domaćem terenu poražen 21. prosinca 2013. godine od Izviđača.