Široki i Zrinjski prošli dalje

Nogometaši Širokoga Brijega i Zrinjskog plasirali su se u osminu finala Kupa BiH.

Širokobriježani su u šesnaestini finala u Mrkonjić Gradu s 1:0 pobijedili vodeću momčad 2. lige Republike Srpske (zapad) Slobodu.

Domaćini su u prvom poluvremenu u više navrata ozbiljno prijetili kombiniranoj momčadi premijerligaša te je gol ”visio u zraku”, no na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Ipak, Široki Brijeg je u 71. minuti preko Filipa Brekala došao u vodstvo, a na kraju će se ispostaviti i konačnih 1:0.

Mostarski Zrinjski je s 2:1 u Poljicama slavio protiv Svatovca.

Anes Mašić doveo je Plemiće u vodstvo u 57. minuti, a isti igrač je u 88. minuti svojim drugim pogotkom udvostručio prednost Mostaraca.

Utješni pogodak za Svatovac postigao je Husejinović u 90. minuti.