Široki i Ivanković nahvalili Mrkonjićane

Široki Brijeg se pobjedom 1:0 nad Slobodom u Mrkonjić Gradu plasirao u osminu finala Kupa BiH.

Klub s Pecare se na Facebooku zahvalio domaćinima na gostoprimstvu, a riječi hvale o protivniku imao je i trener Širokobriježana Jure Ivanković.

Momčadi Slobode, prije svega, čestitam na dobroj igri, a njihovom treneru Miloradu Glamočaku na odlično postavljenoj i vođenoj igri. Pokazali kako nisu slučajno najbolji u svojoj ligi (op.a. 2. liga RS – zapad). Sedam pobjeda u sedam utakmica dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. Od srca im želim plasman u viši rang natjecanja, poručio je Ivanković.

”Plavo-bijeli” su na pogodak čekali sve do 71. minute kada je mrežu domaćih zatresao Filip Brekalo. Sloboda je imala veliki broj izglednih prilika na utakmici, a gol je ”visio u zraku” najviše u završnici prvog poluvremena.

Sloboda je bila organizirana i opasna u prvom poluvremenu. Imali su nekoliko prilika i mogli su nas dovesti u nezgodnu situaciju. Srećom, naš vratar Josip Pehar bio je odličan i siguran u svim intervencijama. Izmjenama na poluvremenu dobili smo na iskustvu i mirnoći u igri. Marko Jurić i Zvonimir Begić odigrali su odličnih 45 minuta, a mladi Filip Brekalo nam je donio dodatnu dozu energije prema naprijed.

Iz jedne od situacija pred golom domaćih postigao je pogodak i odlučio utakmicu. Do kraja utakmice imali smo još nekoliko izrazitih prilika i naša je pobjeda trebala biti uvjerljivija. Na kraju, ispunili smo zacrtani cilj. Iako to rezultat ne sugerira, nismo strepili za prolaz dalje. Istina, bilo je malo teže od očekivano, ali uspjeli smo odmoriti neke igrače za veliki hercegovački derbi protiv Zrinjskog u Mostaru, zaključio je Ivanković.