Široki Brijeg za kraj istarskih priprema dobio i Celje

Nogometaši Širokoga Brijega uspješno su priveli kraju istarski dio tekućih priprema pred nastavak tekuće sezone.

Nakon što je jučer momčad, koja je nekako u drugome planu trenerovih zamisli s uvjerljivih 3:0 pobijedila hrvatskog drugoligaša Novigrada danas je ona najbolja momčad odigrala utakmicu sa slovenskim prvoligašem Celjem, te slavila pobjedu 2:0.

Širokobriježani su susret započeli u sljedećem sastavu: Bilobrk – D. Ćorić, Barišić, Bralić, Marković, Begonja, Lončar, J. Ćorić, Peko, Bagarić, Menalo. Još su igrali: Kvesić, Zlomislić i Jurić.

Vodeći pogodak, njegov prvi u dresu novoga kluba, zabio je Dražen Bagarić u 43. minuti kada je uputio udarac s ruba šesnaesterca, lopta je zakačila jednog suparničkog igrača i završila u golu momčadi iz Celja.

Gol za 2:0 postigao je Slavko Bralić nekih 15-tak minuta prije kraja kada je najbolje reagirao na ubačaj Josipa Ćorića.

Širokobriježani su u dosadašnjoj pripremnoj fazi odradili nepotpunih šest utakmica s obzirom da je dvoboj protiv Gyrmota prekinut pri rezultatu 0:0 nakon dvadesetak minuta igre, dok su u preostalih pet nastupa zabilježili tri pobjede (Croatia i Novigrad 3:0, Celje 2:0), te po jedan remi (Budafoki 1:1) i poraz (Rudar Velenje 0:1).

Dakle, postigli su devet pogodaka, što je svakako jedan lijep učinak, a primili svega dva zgoditka, što je također jedno ohrabrujuće saznanje pred nastavak sezone.