Senzacionalni preokret Borne Ćorića za polufinale Indian Wellsa: Ovo rade samo vrhunski tenisači!

Borna Ćorić plasirao se u polufinale ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsi, nakon što je sa 2:6, 6:4, 7:6 slavio protiv lanjskom finaliste US Opena – Kevina Andersona! Nakon dva sata i 22 minute tenisa Ćorić je u četvrtom međusobnom susretu protiv Južnoafrikanca upisao prvu pobjedu.

A bio je na rubu poraza… Ćorić je u trećem setu izgubio svoj servis kod rezultata 2:3, ali je odmah potom uzvratio breakom i vratio se u meč! Ćorić je Andersonu dva puta oduzimao servis u meču, nakon što je u Južnoafrikanac u prethodna tri meča samo jednom izgubio svoj servis.

Ćorić je odigrao prvi set za zaborav, a potom je odmah na početku drugog seta otkinuo prvi servis Andersonu i držao svoj do kraja druge dionice. U trećoj je Anderson konstantno prijetio, ali Ćorić se nije dao do spomenutog šestog gema.

Nakon što je izgubio svoj servis, Borna je pokazao svoj nesalomljivi borbeni duh i odmah uzvratio breakom! Kod servisa za tie-break Ćorić je još jednom bio pod pritiskom, ali s nekoliko sjajnih poteza odveo je set u odlučujuću igru.

Anderson je “poklonio” poen Borni dvostrukom pogreškom, a potom je naš tenisač još jednom oduzeo početni udarac Južnoafrikancu kod vodstva 5:3. Iskoristio je svoju prvu meč loptu, za prvo polufinale ATP 1000 turnira, piše Gol.hr.

Tamo će igrati protiv pobjednika susreta između Koreanca Hyeon Chunga i branitelja naslova Rogera Federera.