Sedloski: Mogu biti zadovoljan s drugim poluvremenom

NK Široki Brijeg pobijedio je FK Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 na domaćem travnjaku u susretu 10. kola Premijer lige BiH.

Široki se dosta mučio sa stvaranjem šansi u prvom poluvremenu.

U drugo je poluvrijeme momčad Goce Sedloskog ušla puno odlučnije i odmah stvorila dvije prilike, ali Plavo-bijeli do prvog pogotka morali su čekati 75. minutu kada je prvi pogodak postigao Josip Kvesić koji je u igru ušao na početku drugoga poluvremena. Deset minuta kasnije, autogol je postigao Kristijan Tojčić.

Sedloski je nakon utakmice bio zadovoljan igrom svoje momčadi, pogotovo u drugom poluvremenu.

Poslije utakmice sa Željom rekao sam da nas čeka dosta teška utakmica. Mi smo ušli malo labavije u prvo poluvrijeme, igrali smo bez klasičnog napadača Bagarića. Prvo poluvrijeme nije bilo ono što sam tražio od njih, iako smo stvorili tu šansu preko Begonje. U drugo poluvrijeme ušli smo zabiti gol, došao je prvi gol i na kraju smo osvojili tri boda. Čestitam svojim dečkima, stvarno su se istrošili u ovih 10 dana igrajući tri utakmice, izjavio je nakon utakmice Sedloski pa dodao:

Opet imamo probleme sa sastavom, Matića i Čabraje neće biti, ali što je tu je, onaj koji uđe treba dati sve od sebe i pokazati da igra za dres Širokog.

Trener gostiju Darko Nestorović naglasio je kako su oni prije utakmice znali koliko je Široki kvalitetnija momčad.

Široki, Zrinjski, Željo i Sarajevo u ovoj su ligi dominantni i to pokazuju. Mi kako smo mogli igrati, tako smo i igrali. Široki je imao bolji posjed lopte, ali mi nismo težili za posjedom. Evidentno je da je ekipa Zvijezde totalno nespremna ekipa. U drugom poluvremenu su polakao padali i igrači jednostavno ne mogu izdržati 90 minuta. Oba gola smo mi sami sebi dali. Nisam nezadovoljan, poslije 12 dana otkad sam preuzeo momčad ima pomaka, nećemo mi biti lak zalogaj ni za jednu ekipu. Širokom želim sve najbolje u nastavku prvenstva i smatram da Široki ima ekipu da bude prvak ove godineizjavio je trener Zvijezde 09 Darko Nestorović.

Na pitanje zašto je ubacio napadača Husića prije nego su primili prvi gol kad je bilo jasno da su se došli braniti u Široki Brijeg, trener Nestorović imao je zanimljiv odgovor.

Mi nemamo roster igrača kao što Široki ima, mi imamo 12-13 igrača. Nije Husić ušao iz razloga što smo mi pomislili da ćemo dati gol, nego ja jednostavno nemam drugog igrača koji može to odigrati, kazao je trener Zvijezde.