Šarićev Phoenix i treći put ove godine srušio Bogdanovićev Utah

Phoenix Suns Darija Šarića su sinoć, dva dana nakon što su se plasirali u doigravanje prvi put poslije 11 godina, kod kuće sa 120-100 nadigrali Utah Jazz Bojana Bogdanovića.

Utahu, koji je do sinoć imao najbolji omjer pobjeda i poraza (45-18) nisu pomogla ni 22 koša Bojana Bogdanovića. Hrvatski je košarkaš do tog učinka stigao uz šut iz igre 6/11, a za trice 2/6, pridodavši tome četiri skoka i jednu ukradenu loptu u 27:40 provedenih na terenu.

Kod Phoenixa najbolji je bio Devin Booker s 31 košem. Mikal Bridges je ubacio 18 koševa, a Chris Paul 12 uz devet asistencija. Šarić je odigrao 22:40 minuta za Phoenix i uz solidan šut z igre (3/4, trice 1/1) utakmicu završio s osam koševa te po jednim skokom, asistencijom i ukradenom loptom.

Utakmica je bila izjednačena samo u prvoj polovici prve četvrtine koju je Phoenix ipak na kraju dobio s visokih 39-23. Suns, čija je najveća prednost iznosila 26 koševa i to pred kraj treće četvrtine (96-70), nisu ni u jednom trenutku izgubili kontrlu nad igrom.

Jazz je imao najbolji omjer pobjeda i poraza u NBA od 2. veljače, a do kraja sezone ih čeka još devet utakmica. Prva je kod kuće protiv Toronta u subotu kojom započinju niz od pet domaćih utakmica.

Sunsi zahvaljujući ovoj pobjedi sada imaju 48 pobjeda i 18 poraza, a kako im je to i treća pobjeda protiv Jazza u isto toliko utakmica ove sezone, znači da imaju bolju poziciju u doigravanju. U nedjelju Phoenix kreće na niz gostovanja od tri utakmice najprije u Oklahomi, a onda do kraja sezone igraju sedam od devet zadnjih utakmica u gostima.