Sarajevo uvjerljivo protiv Želje u 150. gradskom derbiju

Nogometaši Sarajeva pobijedili Željezničar 3:0 u 150. gradskom derbiju igranom u nedjelju navečer na Koševu u sklopu 10. kola Premijer lige BiH.

Šestom pobjedom iz devet utakmica Sarajevo se vratilo na drugo mjesto premijerligaške ljestvice.

Obje ekipe prikazale su napadačku igru, ali i pored toga nije bilo mnogo prilika. Terensku inicijativu imali su domaći igrači koji su u prvom poluvremenu uspjeli iskoristiti dvije prilike i doći do uvjerljive prednosti.

U 27. minuti Oliveira je centrirao s lijeve strane u peterac gostiju odakle Hasić iz drugog pokušaja uspijeva svladati vratara Željezničara Muftića.

Hasić je u sudačkog nadoknadi prvog poluvremena preuzeo ulogu asistenta, a ovaj put u strijelce se upisao Oliveira koji je udarcem s desetak metara pogodio rašlje gola za 2:0, javlja Fena.

Željezničar je u drugom poluvremenu pokušavao smanjiti zaostatak, a najbliži tome bio je Mekić u 79. minuti koji s ruba šesnaesterca puca tik pored gola. S druge strane u stopostotnoj prilici se našao Čataković koji, tek što je ušao u igru, izlazi sam pred Muftića, ali vratar Željezničara brani njegov šut.

Ipak, Čataković je nekoliko minuta kasnije uspio pogoditi, na ubačaj Deurakovića, za konačnih 3:0.