Sarajevo u zaostaloj utakmici bolje od Olimpika i preuzelo prvo mjesto

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu Otoka u zaostaloj utakmici 4. kola Premijer lige BiH momčad Olimpika rezultatom 3:1 te tako došli do trećeg uzastopnog trijumfa u prvenstvu.

Nakon što se u prvom dijelu prvog poluvremena vodila velika bitka na sredini očajnog terena na Otoci, izabranici Vinka Marinovića u vodstvo dolaze u 21. minuti. Vratar Džafić je ispucao loptu i proigrao Tatara koji bježi obrani Olimpika i zakucava loptu u mrežu za 0:1.

Bordo momčad je do odlaska na odmor imala još nekoliko dobrih prilika, baš kao i Olimpik, ali mreže se više nisu tresle u prvih 45 minuta.

Uslijedilo je razdoblje mirne igre s obje strane sve do posljednjih osam minuta utakmice kada je uslijedila prava revija pogodaka. Prvo je Tatar postigao svoj drugi pogodak nakon prelijepog solo prodora, a samo tri minute kasnije Hasanović je smanjio rezultat nakon asistencije Handžića.

I kada su svi očekivali ofanzivu Olimpika koji je želio doći do izjednačenja, zamjena Hebibović je postigao pogodak nakon lijepe kontre te postavio konačnih 1:3.

Sarajevo je današnjom pobjedom prestiglo Željezničar i zasjelo na prvo mjesto ljestvice Premijer lige BiH s dva boda više, ali i utakmicom više od gradskog rivala, javlja Klix.ba.

S druge strane, Olimpik je na posljednjoj poziciji sa samo tri osvojena boda.