Sarajevo u gradskom derbiju pregazilo Željezničara

Nogometaši Sarajeva su u 25. kolu BH Telecom Premijer lige BiH sasvim zasluženo pobijedili Željezničar na njegovoj Grbavici rezultatom 0:3 i tako napravili novi veliki korak ka naslovu prvaka BiH.

Sarajevo je povelou 11. minuti. Velkoski je izveo korner, Mujakić je prebacio glavom za Lazića koji je pogodio kroz noge Kjosevskom.

U 16 minuti Sarajevo je udvostručilo prednost. Ahmetović je pobjegao Sipoviću i ubacio u kazneni prostor, a tamo se odlično snašao Velkoski koji je pobjegao Stevanoviću i pogodio za 2:0.

Domaći su u nastavku krenuli znatno agresivnije, a pokušaj Zajmovića iz 47. minute je izblokiran da bi tri minute kasnije Ramović pogodio prečku gola Kovačevića.  Sarajevo je postiglo treći gol u 73. minuti susreta.

Hebibović je sjajno ubacio sa desne strane, Velkoski šutirao prsima, a njegov udarac je zaustavio Kjosevski da bi se potom lopta odbila do Stanića. Ipak, ispred braniča Plavih sjajno je reagirao Ahmetović i dodao loptu do Tatara koji je smjestio iza leđa golmana Željezničara, piše Sport1.ba.

Do kraja utakmice nije bilo prilika te je Sarajevo slavilo zasluženu pobjedu.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović (46. Stanić), Bogićević, Sipović, Pavić, Hajdarević (75. Sadiković), Šabanadžović, Ramović (81. Veselinović), Mujezinović, Zajmović, Krpić.

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Lazić, Mujakić, Halilović, Crepulja, Stanojević (62. Kapić), Rahmanović, Velkoski (82. Šišić), Tatar, Ahmetović (77. Handžić)

Od ostalih utakmica Premijer lige isti dan Tuzla City je slavila na gostovanju protiv Mladosti u Doboj kod Kaknja rezultatom 0:2 uz dva pogotka Voje Ubiparipa. Radnik i Čelik su u BIjeljini podijelili bodove odigravši bez pogodaka.

Sloboda je u Tuzli pobijedia Zvijezdu 09 rezultatom 2:1, uz dva pogotka Antonija Vidovića, dok je Predragović pogodio za vodstvo Zvijezde. U nedjelju još igraju Široki Brijeg i GOŠK na stadionu Pecara te u Mostaru Zrinjski protiv Krupe.