Barcelona porazila Ateltico i približila se naslovu, isključenje za Diega Costu

Barcelona je napravila ogroman korak prema tituli prvaka Španjolske. Na Camp Nouu svladala je Atletico s 2:0, pobjegla mu na 11 bodova i trebalo bi se dogoditi čudo da Katalonci ne završe na prvom mjestu.

Može se reći kako je španjolsko prvenstvo i definitivno riješeno, ako je i bilo nekakve dvojbe. Barcelona je 2:0 pobjedom protiv Atletica pobjegla Madriđanima na 11 bodova sedam kola prije kraja i teško je za vjerovati da se tu može nešto zakomplicirati, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Atletico je tražio pobjedu s kojom bi zakomplicirao tu borbu i stigao na pet bodova zaostatka, ali već u prvom poluvremenu postalo je jasno kako će to teško napraviti. Naime trenutak pojačane nervoze Diega Coste bio je dovoljan, napadač Atletica zaradio je isključenje i ostavio je svoju momčad s igračem manje.

Pobjedom u ovom susretu Leo Messi ujedno je i srušio rekord po broju pobjeda u La Ligi skupivši ih čak 335.

Od početka je Barcelona imala dominaciju, a do prve velike prijetnje stigla je u 14. minuti kada je Jordi Alba bio u sjajnoj prilici, ali Oblaka je spasila vratnica.

Nastavili su se napadi domaćina, pokušavali su Messi i Coutinho, ali lopta nije htjela u mrežu. U 28. minuti Costa zarađuje isključenje. Nakon što nije bio zadovoljan odlukom Jesusa Gila Manzana, žestoko je prosvjedovao i sudac mu je pokazao put u svlačionicu.

To ipak nije pomoglo Barceloni da dođe do brzog gola. Atletico se konsolidirao i spriječio pogodak do kraja prvog dijela.

U nastavku susreta Barcelona je nizala prilike, a do pogotka je stigla tek u 85. minuti. Luis Suarez savršeno je gađao s ruba kaznenog prostora i lopta se od vratnice odbila u mrežu. Odmah nakon toga šokirani gosti primaju i drugi gol, Messi je sve napravio sam i pogodio za 2:0.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.