Sarajevo sigurnom pobjedom protiv Čelika potvrdilo jesenski naslov

Nogometaši Sarajeva ostvarili su novi trijumf u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovaj put na Koševu je pao Čelik rezultatom 3:1.

Sjajna utakmica odigrana je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” čime se Sarajevo, kao jesenski prvak, oprostilo od svojih navijača za ovaj dio sezone.

Sarajevo je povelo 36. minuti kada je Selmir Pidro postigao gol na asistenciju Amara Rahmanovića i doveo bordo momčad u vodstvo, prenosi Scsport.ba.

Uzbuđenja u prvom djelu su se nastavila, pošto je dvije minute kasnije Čelikovac Mehić dobio drugi žuti karton i tako Zeničane ostavio na cjedilu. No, gosti se nisu predavali sa igračem manje.

U pretposljednjoj minuti prvog dijela Marin Jurina je, iz drugog pokušaja, uspio matirati Vladana Kovačevića i tako se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Sarajevo napadački otvara drugo poluvrijeme. Redale su se prilike, dvije je imao već spomenuti Rahmanović prije nego što je i postigao pogodak u 54. minuti. Ostao je sam nakon kornera i glavom pogodio mrežu Ružića za vodstvo 2:1.

U nastavku je Sarajevo odigralo zrelo. Imalo je igrača više, ali je, bez obzira na taj podatak, Husref Musemić od svojih igrača tražio da ne jure već da oprezno koračaju ka novom golu.

Novi gol pao je 84. minuti, kada je pričuva Haris Handžić lijepo pogodio sa distance te tako potvrdio novu pobjedu Sarajeva koje će na zimsku stanku otići s pet bodova više od prvog pratitelja, momčadi Zrinjskog.