Kovač zaustavio krizu: Pobjeda Bayerna u Bremenu, dva gola Gnarbyja

Bayern München konačno je prekinuo seriju loših igara u Bundesligi. Bavarci su slavili na teškom gostovanju u Bremenu rezultatom 2:1 uz dva pogotka Sergea Gnarbyja.

Hrvatski trener Niko Kovač je nakon ovog rezultata konačno dobio malo mira vodeći njemački “FC Hollywood”. Mnogi su se među navijačima Bavaraca pribojavali ovog gostovanja u Bremenu, ali ipak momci u crvenom su izvukli važnu pobjedu i tako barem privremeno skočili na treće mjesto.

Bayern je poveo u 20. minuti golom Sergea Gnarbyja, koji je nakon drugog pokušaja uspio svladati vratara Werdera Pavlenku, a prije toga mu je loptu ubacio Süle. Ipak Werder je vrlo brzo izjednačio kad je pogodio Japanac Osako nakon asistencije Krusea.

Igrači Bayerna su izgledali cijelo vrijeme kao bolja momčad na terenu,  stvorili su nekoliko izrazitih prilika, a to im se konačno isplatilo u 50. minuti kad je ponovno Gnarby pogodio, ovaj put asistirao mu je Müller.

Do kraja susreta Werder je ostao sa igračem manje kad je drugi žuti dobio Moisander.

Ono što nije bilo dobro za Bayern u ovom susretu je ozljeda Riberyja u 38. minuti, ali svakako ih može veseliti povratak brzonog Kingsleya Comana.

Bayern i dalje zaostaje za Borusiom velikih 9 bodova, koja je i dalje vodeća i koja je danas sigurno svladala Freiburga kod kuće rezultatom 2:0.