Sarajevo prvi finalist Kupa BiH

Ekipa Sarajeva potvrdila je plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu nakon pobjede protiv Igmana u uzvratnoj utakmici rezultatom 2:0. Podsjetimo, rezultat prve utakmice također je glasio 2:0.

Igman je prvi zaprijetio i to preko Ljuce u šestoj minuti, no njegov udarac odlazi pored gola, da bi novu priliku Igman imao u 16. minuti kada je Dizdarević bez većih problema obranio šut Bešagića.

Sarajevo je odigralo neuvjerljivo prvo poluvrijeme na Grbavici s obzirom na veliku razliku u vrijednosti i kvaliteti spomenuta dva tima, ali na kraju je ipak imao vodstvo od 1:0.

Jedini gol za Sarajevo postigao je Velkoski u 29. minuti nakon dobrog prodora Bagarića po desnoj strani, nakon čega je nogometaš iz Sjeverne Makedonije ostao na povratnoj lopti i bez većih problema matirao Ćemana za vodstvo od 1:0.

To je bilo sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu, a u nastavku smo vidjeli nešto bolju igru Sarajeva, odnosno bolju kontrolu lopte, tempa i rezultata.

Konačnih 2:0 postavio je Varešanović golom u 92. minuti.

Utakmica finala Kupa BiH igra se 19. svibnja u 17:00 sati na stadionu Bilino Polje u Zenici.

Tamo će Sarajevo vrlo vjerojatno igrati protiv Veleža koji je u prvoj utakmici pobijedio Tuzla City rezultatom 4:0 i u srijedu će imati zadatak obraniti ovu veliku prednost.