Sarajevo promašilo dobre prilike, BATE iskoristio greške domaćina i slavio u Zenici

Nogometaši Sarajeva rezultatom 2:1 su poraženi od ekipe BATE-a iz Borisova na zeničkom Bilinom polju.

Bordo tim je u utakmicu ušao pokošen ozljedama, a Mersudin Ahmetović, koji je najavljen kao starter u večerašnjoj utakmici, zbog ozljede je već na zagrijavanju morao napustiti svoju ekipu, pa je Sarajevo počelo meč s Harisom Handžićem u vrhu napada.

Od samog starta utakmice, BATE je pokazao da će mnogo prijetiti s krilnih pozicija, a Hebibović i Letić su u prvih nekoliko minuta imali probleme s krilnim igračima gostiju, piše Sport1..ba.

S druge strane, Sarajevo nije u samom startu utakmice previše prijetilo, a u 11. minuti je Haris Handžić lijepo uspio da se namjesti na udarac, ali je izblokiran.

Imalo je Sarajevo još nekoliko polušansi, ali gosti su stigli do vodstva u 19. minuti. Moukam je prošao po lijevoj strani, ubacio je na drugu stranu a Dmitry Baga je zatresao mrežu Sarajeva. Domaći su smatrali da je lopta prešla crtu i da je trebalo signalizirati gol aut, ali sudac se s time nije slagao.

Probudio je pogodak Sarajevo, koje je krenulo ka golu protivnika mnogo ofenzivnije. Uspjelo se nametnuti na sredini terena, te potom i iskreirati nekoliko dobrih šansi, no nije uspijevalo doći do gola. Tatar je s distance šutirao pored gola, a u dva navrata je na pragu postizanja gola bio Haris Handžić. Oba puta je njegov udarac zaustavljen od strane golmana gostiju.

Krenulo je Sarajevo agresivno i u drugi dio susreta, ali je ponovno Musemić imao problem s ekipom, s obzirom na povredu Andreja Đokanovića. No, prije toga je sjajni Benjamin Tatar odlično pronašao Harisa Handžića, a ovaj je promašio gol gostiju.

Alen Mustafić je zamijenio Đokanovića, te je do kraja susreta odigrao dosta solidno i baš je on uposlio Anela Hebibovića u 60. minuti, no Hebibovićev odličan udarac je izblokiran i Sarajevo je dobilo samo korner.

Ipak, BATE dolazi do drugog gola u 71. minuti. Nesmotreni Darko Lazić pravi jedanaesterac, a Moukam trese mrežu Vladana Kovačevića i čini se, rješava pitanje pobjednika.

U 77. minuti, zbog ubacivanja pirotehnike na teren igra je zaustavljena, igrači su se na nekoliko minuta povukli s terena, a onda je meč nastavljen. Tek što su se igrači vratili na teren, Haris Handžić poslije odličnog ubačaja Aladina Šišića trese mrežu gostiju.

Sarajevo je nastavilo s presingom, već u narednom napadu Šišić je pogodio prečku, a potom je Aladin Šišić promašio loptu sa samo nekoliko metara kada je bio u izglednoj poziciji da pogodi mrežu gostiju.

Do kraja susreta, koji je na neobičan način produžen zbog prekida, Sarajevo je ozbiljno pritiskalo goste koji definitivno mogu biti zadovoljni što nisu primili još jedan gol, koji bi revanš napravio puno zanimljivijim.

FK Sarajevo – FC BATE Borisov 1:2

Stadion: Bilino polje, Zenica
Gledalaca: 10000
Sudija: Alexandre Boucaut (Belgija)
Golovi: 0:1 – Baga (19), 0:2 – Moukam (71) – P, 1:2 – Handžić (89)
Žuti kartoni: Hebibović, Lazić (Sarajevo)

FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Letić, Lazić, Šerbečić, Đokanović (58. Mustafić), Gavrić (87. Guzina), Velkoski, Tatar, Milanović (74. Šišić), Handžić

FC BATE Borisov: Chichkan, Rios, Volkov, Simović, Filipović, Baga, Yablonski, Dragun, Moukam, Stasevich, Skavysh