Rusi svladali Fince i zakomplicirali stanje u Skupini B

Nogometaši Rusije su pobijedili Finsku u utakmici drugog kola skupine B Europskog prvenstva s rezultatom 1:0.

Mreža Rusije se u Sankt Petersburgu zatresla već u 4. minuti kada je nakon ubačaja sa desne strane pogodio Joel Pohjanpalo, ali je VAR poništio pogodak zbog milimetarskog zaleđa, prenosi Klix.ba

U 11. minuti prvi put su zaprijetili Rusi. Magomed Ozdojev je ostao sam na drugoj stativi, ali je iz idealne pozicije šutirao visoko preko gola.

Obje momčadi su igrale otvoreno i u više navrata su dolazile u kazneni prostor, no nijedna akcija nije završena udarcem u okvir gola sve do 45+2. minute kada je Rusija stigla u vodstvo.

Artjom Dzjuba je dodao loptu do Alekseja Mirančuka koji se jednim potezom namjestio na lijevu nogu i precizno pogodio za 1:0.

Finci su opasno zaprijetili na samom startu drugog poluvremena. Pohjanpalo je sjajno pronašao Teemua Pukkija koji je izašao sam ispred vratara Rusije, ali se niotkuda pojavio stoper Rusa Igor Divejev i izblokirao šut najboljeg igrača skandinavske ekipe koji bi sigurno završio pogotkom.

U nastavku susreta nastavile su se redati prilike, za Ruse su pokušali Aleksandr Golovin, Rifat Žemaletdinov i Daler Kuzjajev, a za Fince još jednom Pukki, no rezultat se nije mijenjao i Rusi su zabilježili trijumf.

Ovom pobjedom Rusa situacija u skupini B se zakomplicirala, te sada sve reprezentacije imaju šansu za prolazak dalje. Sutra u 18 sati se igra druga utakmica drugog kola ove skupine između Belgije i Danske.