Rukometašice BiH doživjele težak poraz od Hrvatske

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. svladavši u subotu u Cazinu reprezentaciju Bosne i Hercegovine s uvjerljivih 31-17 (12-6).

Razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe bila je vidljiva od otvaranja utakmice u kojem su izabranice Nenada Šoštarića povele sa 7-1 u 13. minuti. Domaće rukometašice su do kraja prvog poluvremena uspjele ostati na šest golova zaostatka.

No, u drugom poluvremenu bosanskohercegovačke reprezentativke nisu mogle pratiti ritam hrvatskih rukometašica koje su kontinuirano povećavale prednost do konačnih +14 (31-17), iako je izbornik Šoštarić ravnomjerno rasporedio minutažu na veći broj igračica, javlja Hina.

Tako su s po pet pogodaka najefikasnije u hrvatskoj reprezentaciji bile Nikolina Zadravec i Dejana Milosavljević. Četiri gola postigla je Andrea Šimara, a po tri Stela Posavec i Katarina Pavlović.

Za BiH su po četiri pogotka postigle Ana Vrančić i Armina Isić.

Nakon dva kola Hrvatska i Rumunjska imaju po četiri boda, dok su bez bodova Grčka te Bosna i Hercegovina.

Sljedeći kvalifikacijski ciklus od dvije utakmice na rasporedu je krajem veljače i početkom ožujka sljedeće godine, kad će hrvatske rukometašice igrati dva dvoboja protiv Rumunjki, koji će odlučivati o prvom mjestu u skupini. Prvo će gostovati u Rumunjskoj 28. veljače, a uzvrat u Hrvatskoj je na rasporedu 2. ožujka.