Rukometaši Širokog uvjerljivi protiv Zrinjskog na otvaranju nove sezone

Rukometaši Širokog Brijega uspješno su otvorili novu natjecateljsku sezonu pobijedivši u nedjelju u dvorani SRC Tucak momčad Zrinjskog s uvjerljivih 33:22 (18:10) u sklopu 1. kola Lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne.

Domaći su već od prve minute krenuli veoma agresivno, odvojili se na nekoliko golova razlike te su gosti iz Mostara bezuspješno tijekom cijele utakmice pokušali smanjiti zaostatak.

Povratnici s posudbi iz Izviđača i Zrinjskog, Kruno Hrkać i Frano Slišković, nosili su svoju momčad do uvjerljive pobjede. Hrkać je bio najbolji strijelac utakmice sa 8 pogodaka, a Slišković je postigao 7. Kod gostiju najbolji su bili Knezović i Drinovac sa po 6 pogodaka.

Jedan igrač Zrinjskog je zbog namjernog podapinjanja protivničkog igrača u posljednjim sekundama utakmice zaradio izravni crveni karton.

HRK Široki u 2. kolu igrat će protiv Neuma koji svoje domaće utakmice igra u Čapljini.

Prije ove utakmice, snage su odmjerile momčadi ovih klubova u kategoriji 2000. godište, a tijesnu pobjedu slavio je Široki 14:13.

HRK Široki – HMRK Zrinjski 33:22 (18:10)
Dvorana: SRC Tucak
Gledatelja: 50

HRK ŠIROKI: Hrkać 8, Slišković 7, Šaravanja 4, Karačić, Gašpar, Marušić, Galić, Jelić po 2, Kvesić i Ljubić po 1.

HMRK ZRINJSKI: Knezović i Drinovac 6, Šunjić 4, Bevanda i Ćorić po 2, Zadro, Vidačak i Prpić po 1.