Rukometaši Širokog i dalje neporaženi: U Tucku pao Izviđač

U derbiju 6. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne rukometaši Širokog Brijega u dvorani SRC Tucak pobijedili su Izviđač iz Ljubuškog 33:27 (13:10). HRK Široki Kramar ovom se pobjedom izdvojio na vrhu prvenstvene ljestvice te su jedina momčad bez poraza, a gosti iz Ljubuškog nalaze se sada na drugom mjestu, a upravo Široki Kramar im je nanio prvi poraz.

U prvih desetak minuta igrala se gol za golom, a sredinom prvog dijela Širokobriježani su poveli s četiri pogotka razlike i do kraja utakmice je nisu ispustili. U nastavku susreta igrači trenera Mihovila Bilaća povećali su prednost i nisu dopustili Ljubušaci da naprave preokret. Gosti su u dva navrata smanjili zaostatak na tri pogotka razlike, no na krilima sjajnog vratara Marka Ćorića, Široki je uspješno obranio prednost i slavio novu pobjedu za vrh ljestvice i vjerojatno naslov jesenjeg prvaka. Za taj naslov Širokobriježanima je potrebna pobjeda u gostima protiv Nove Bile.

Ivan Šaravanja s 10 i Mateo Karačić s 9 pogodaka predvodili su domaćine do pobjede. Frano Slišković dodao je 6, Kruno Hrkać 5, Tomislav Kvesić 2 i Igor Jelić jedan pogodak. Kod gostiju Šarac je postigao 11, a Primorac i Grgić pridodali su po četiri.

hrk_siroki_rk_izvidjac_1 hrk_siroki_rk_izvidjac_2 hrk_siroki_rk_izvidjac_3 hrk_siroki_rk_izvidjac_4 hrk_siroki_rk_izvidjac_5 hrk_siroki_rk_izvidjac_6 hrk_siroki_rk_izvidjac_7 hrk_siroki_rk_izvidjac_8 hrk_siroki_rk_izvidjac_9 hrk_siroki_rk_izvidjac_10 hrk_siroki_rk_izvidjac_11 hrk_siroki_rk_izvidjac_12 hrk_siroki_rk_izvidjac_13