Rijeka potvrdila ime novog trenera

Goran Tomić (43) je novi trener Rijeke.

Bivši trener Lokomotive stiže na Rujevicu nakon što je u subotu Simon Rožman otišao iz kluba poslije poraza od Hajduka (0:1).

Goran Tomić u nedjelju je bio na Rujevici. Šibenčanin koji je odradio vrhunski posao s Lokomotivom i uveo je u Ligu prvaka, nedavno je ostao bez angažmana u Kini, a idealno se uklapa u priču o “dugoročnom rješenju”, kakvo traže na Rujevici. U finalu Kupa Tomić je s Lokomotivom u Šibeniku prošlog ljeta izgubio baš od Rijeke i Rožmana.

Tomić je početkom siječnja napustio Lokomotivu kako bi na klupi kineskog prvoligaša Guangzhou Cityja naslijedio Giovannija van Bronckhorsta. Viza za Kinu mu je bila odbijena nakon što je prebolio koronavirus.

Rijeku je slovenski stručnjak Simon Rožman preuzeo u rujnu 2019. godine kad je naslijedio Igora Bišćana, koji je otišao u mladu reprezentaciju. U prvoj sezoni na klupi riječkog prvoligaša osvojio je Kup pobijedivši u finalu Lokomotivu 1:0, a osvojio je treće mjesto u hrvatskom prvenstvu.

Prije samo 12 dana potpisao je s Rijekom produljenje ugovora.