Rijeka iznenadila Dinamo, Zlomislić razbjesnio ‘Modre’ i dobio crveni karton

Nakon što je Dinamo već prije osigurao naslov hrvatskog prvaka, a Rijeka drugo mjesto na ljestvici, dvije vodeće momčadi lige krenule su u bitku za Hrvatski kup.

U Maksimiru je u prvom dvoboju finala Rijeka iznenađujuće pobijedila s 0:1 golom bivšeg igrača Dinama Ivana Tomečaka u 40. minuti.

Prvi susret finala ponudio je siromašan nogomet s malo prilika, Riječani su agresivnom igrom na sredini terena i čvrstim blokom pred svojim vratarom Vargićem potpuno otupili napade Dinama. S druge strane, niti gosti nisu uspijevali česšće zaprijetiti domaćim vratima.

U otvaranju utakmice Riječani su stigli do šanse kada je u osmoj minuti Šimunić loše reagirao u svom petercu, no Ježina je uspio reagirati brže od Jugovića i pokupiti loptu.

Rijeka je povela u 40. minuti, nakon serije dodavanja na 20-ak metara od gola Dinama, Jugović je odlično vidio ulazak Tomečaka u kazneni prostor s desnog krila i poslao mu upotrebljivu loptu, a riječki je branič udarcem u bliži kut iznenadio loše postavljenog Ježinu.

Niti u drugom poluvremenu situacija se nije mijenjala, Rijeka je lakoćom neutralizirala pokušaje Dinama, koji je jedinu pravu priliku imao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Leovac je pogrešno procijenio let lopte, a Soudani je potom škaricama s pet metara promašio vrata.

Rijeka je susret završila s dva igrača manje, u 85. minuti zbog grubog prekršaja isključen je prvo Zlomislić, a u trećoj minuti nadoknade zbog napucavanja lopte drugi žuti karton te automatski crveni dobio je Leovac.

Pobjeda uz gol u gostima ipak je prilično dobar rezultat za momčad Matjaža Keka uoči uzvrata, koji se igra 13. svibnja na Kantridi, kad ćemo saznati pobjednika 23. izdanja Hrvatskog kupa, odnosno hoće li Dinamo osvojiti svoj 13. naslov ili će Rijeka treći put podignuti Rabuzinovo sunce, dosad je to uspjela ostvariti 2005. i 2006. godine.

Dinamo i Rijeka ove su sezone do današnjeg susreta igrali četiri puta u hrvatskom prvenstvu i uspješniji su bili modri. Igrači Zorana Mamića slavili su u oba susreta odigrana na Maksimiru (1:0 i 4:0), dok su dvoboji na Kantridi završili bez pobjednika.

(HRT.hr | Foto: Cropix)