Remi Osijeka i Hajduka

U derbiju 21. kola HNL-a Osijek i Hajduk su na Opus Areni igrali 1-1 (0-0).

Hajduk je poveo golom Filipa Uremovića (57.), a poravnao je Ramon Mierez (72.).

Susret u Osijeku započeo je oprezno s obje strane, pa se u prvih pola sata nije dogodilo ništa vrijedno spomena, a onda je “zakuhalo” u razmaku od samo dvije minute pred oba gola.

Prvi je priliku imao Hajduk, nakon odlične kombinacije Brekala i Kalinića lopta je stigla do Moufija koji se iz drugog plana ubacio u kazneni prostor, no njegov udarac iskosa s lijeve strane pogodio je vanjski dio vratnice.

Samo dvije minute potom lopta je završila u mreži gostiju, ali je nakon provjere putem VAR-a pogodak Miereza poništen. U začetku akcije Nejašmić je rukom odnio loptu ispred Kleinheislera, uslijedila je gužva u 16-ercu u kojoj se najbolje snašao Mierez. Ipak, slavlje fomaćih krstko je trajalo jer je na intervenciju VAR-a sudac Pajač opravdano poništio pogodak, piše Hina.

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je imao još jednu priliku, stvorila se gužva pred golom osijeka, ali ni Šarlija niti Kleinheisler nisu uspjeli probiti blok domaćih igrača.

Ono što nije uspjelo u 45. minuti, jest u 57. Brekalo je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, najviši u skoku je bio Šarlija, lopta je pala pred noge Krovinovića čiji je pokušaj obranio Malenica, ali lopta je šetala po gol-liniji prije no što ju je Uremović ubacio u mrežu.

Hajduk ipak nije uspio sačuvati teško stečenu prednost, u 72. minuti je netom ušli Lovrić uputio precizan prizemni šut sa 17 metara, Lučić je uspio tek kratko odbiti, a na taj odbijanac najbrže je reagiao Mierez i manirom rasnog strijelca poravnao na 1-1.

Mogao je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mierez zabiti i za potpuni preokret, opet je jedan odbijanac stigao njemu na nogu, no ovaj je put pucao ravno u Lučića, javlja Hina.

Hajduk se ovim bodom barem nakratko vratio na vrh ljestvice, sada ima 42 boda, jedan više od druge Rijeke koja će u nedjelju igrati protiv Istre 1961, a pet više od trećeg Dinama koji je odigrao dvije utakmice manje. Osijek je četvrti sa 31 bodom.