Remi na Rujevici: Englezi opasniji, Hrvatska imala dosta sreće

Hrvatska i Engleska odigrali su neriješeno (0:0) u reprizi polufinala SP-a u Rusiji pred praznim tribinama Rujevice.

Vatreni su u Elcheu od Španjolske u prvom kolu Lige nacija poraženi s povijesnih 6:0, dok su Englezi nekoliko dana prije poraženi na Wembleyju.

Podsjetimo, najbolji u skupinama elitne A lige idu na Final Four koji se održava u lipnju, dok se trećeplasirani sele u B ligu, drugi razred Lige nacija.

Na stadionu je vladala komorna atmosfera, a na terenu je nedostajalo pravih uzbuđenja.

Prvu veliku priliku u 37. minuti propustio je Andrej Kramarić kada se našao nečuvan u šesnaestercu gostiju, ali njegov udarac je bio preslab.

Stativa je u 43. minuti spasila Hrvatsku kada je Barkley je nabacio, Dier pucao glavom, a lopta se od stative odbila prema mjestu gdje nije bilo nikoga.

Gosti su bolje ušli i u drugo poluvrijeme, a Hrvatska je imala dosta sreće. Kane je u 52. minuti pogodio vratnicu, a u 55. Rashford je promašio najveću priliku za Englesku! Izašao je sam pred Livakovića, no nije dobro zahvatio loptu i golman Dinama je obranio.

Tri minute kasnije Rashford se polako pretvorio u tragičara Engleske. Ponovno se našao u sjajnoj prilici, ali Livaković je opet obranio.

U odličnoj prilici u 70. minuti našao se Ante Rebić, no loptu je poslao tik pored vratnice.

Rezultati by SofaScore

Hrvatska: Livaković – Jedvaj, Vida, Lovren, Pivarić – Kovačić, Rakitić – Kramarić, Modrić, Perišić – Rebić

Engleska: Pickford – Dier, Stones, Maguiere – Walker, Chilwell, Henderson, Barkley, Sterling – Rashford, Kane