Rekordna tricaška večer Bojana Bogdanovića u NBA

Bojan Bogdanović odigrao je sjajnu šutersku utakmicu u dresu Utah Jazza koji je bio bolji od Golden State Warriorsa…

Utah Jazz noćas je za protivnika imala Golden State Warriorse koje je lomila jako dugo, ali ipak ih uspjela svladati sa 114:106, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Warriorsi su odigrali vrlo dobru utakmicu, a sve do same završnice ostali su u igri. Sve dok Bogdanović i Mitchell nisu pogodili uzastopne trice za vodstvo 114:109.

Upravo je hrvatski košarkaš posebno bio sjajan u pobjedi svoje momčadi u koju je ugradio čak osam trica. U NBA karijeri nikada nije zabio više.

Bojan Bogdanović susret je zaključio s 32 poena (0/5 za dva, 8/13 za tricu, slobodna bacanja 8/10), četiri skoka i jednom asistencijom za 37 minuta na terenu.

Alec Burks s 24 poena i Damion Lee s 21 poenom bili su najbolji kod Warriorsa

Još jednu, 17. pobjedom zaredom, upisali su Milwaukee Bucksi koji su bili bolji od Memphis Grizzliesa sa 127:114. Tako još od 8. studenog i utakmice protiv Utah Jazza nisu poraženi. Grizzliesi su vodili s 95:90 uoči posljednje četvrtine, da bi tada sjajni Giannis Antetokounmpo gotovo pa samostalno dobio protivnika.

Antetokounmpo je susret zaključio s 37 poena i 11 skkova, dok je Khris Middleton dodao 26 poena. Dragan Bender nije nastupio.

Memphisu nije pomogao niti sjajan učinak Jarena Jacksona Jr. koji je susret zaključio s 43 poena i pet skokova.

Los Angeles Clippersi vodili su i s 27 razlike u završnici treće četvrtine protiv Minnesota Timberwovelsa te su na kraju jedva sačuvali vodstvo. Wolvesi su minutu prije kraja stigli na minus četiri (119:115), ali više od toga nije išlo.

Čudesni dvojac predvodio je Clipperse. Paul George susret je zaključio s 46 poena, pet skokova i sedam asistencija, a Kawhi Leonard dodao je 42 poena i 11 skokova. Ivica Zubac dodao je pet poena (2/2 za dva, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova za 16 i pol minuta na terenu.

Karl-Anthony Towns s 39 poena i 12 skokova te Andrew Wiggins s 34 poena predvodili su Wolvese.