Rebić asistirao u remiju Milana i Napolija

Napoli i Milan podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 32. kola Serie A. Završilo je 2:2.

Odlična utakmica na San Paolu u Napulju. Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Thea Hernandeza na asistenciju Ante Rebića.

Bila je to prva prava prilika za Milan nakon nekoliko odličnih šansi domaćina. Napoli je nakon tog šoka zaigrao još bolje i brzo izjednačio. Insigne je u 35. minuti nabacio iz slobodnjaka, Di Lorenzo pucao glavom iz velike blizine, Donnarumma obranio, ali je Di Lorenzo uspio zabiti iz odbijanca.

Napoli je na vodstvo čekao do 60. minute, kada je Callejon s desne strane dodao nisku loptu u šesnaesterac, a Mertens sjajno ispratio i zabio za vodstvo.

Milan je do boda došao u 77. s bijele točke. Nakon udarca Ante Rebića, Bonaventura je došao do lopte u šesnaestercu i pao poslije kontakta sa Srbinom Maksimovićem.

Prosvjedi igrača Napolija trajali su nekoliko minuta, cijelu situaciju provjerio je VAR, ali penal je ipak dosuđen. Siguran strijelac bio je Kessie, piše Sportnet.hr.

Nakon 32. kola Napoli je ostao šesti, a Milan sedmi. Razlika između njih i dalje je dva boda (52-50). Šesto mjesto vodi u kvalifikacije za Europa ligu, a peto izravno u to natjecanje.