Hajduk srušio Dinamo nakon preokreta, junak mladi Duvnjak

Derbi 34. kola su igrali Dinamo – Hajduk, uspješniji su bili gosti koji su slavili s 3:2 u napetoj utakmici.

Odlično je počela utakmica za Modre koji su već u 12. minuti zabili za 1:0 nakon greške Juranovića. Branič Hajduka je htio spustiti loptu svom vrataru, ali greškom je namjestio zicer Ivanušecu koji je iskoristio poklon i zabio za 1:0.

Hajduk se bez puno muke mogao vratiti u utakmicu jer je Arijan Ademi igrao u rukom pred golom Dinama nakon čega je sudac Bebek dosudio jedanaesterac. Drugi najbolji strijelac lige, Mijo Caktaš, promašio je cijeli gol te je rezultat na semaforu ostao nepromijenjen.

Ipak, pritisak Hajduka je urodio plodom te je predivan gol za izjednačenje zabio Mario Čuić, mladić iz Brišnika pokraj Tomislavgrada.

Novi šok za Dinamo nije bio primljeni gol nego crveni karton Amera Gojaka koji je u posljednjim trenucima prvog poluvremena zaradio svoj drugi žuti karton.

U nastavku susreta se Dinamo poprilično dobro snalazio s igračem manje jer je Oršić zabio za 2:1 nakon još jedne greške Juranovića.

Nakon toga, preokret.

Kad je izgledalo da je Hajduk ostao bez ideje i konkretnih prilika za izjednačenje, Čuić je zabio još jedan gol u 81. minuti.

Za potpuni preokret zasluge idu Theophile-Catherinu koji je autogolom donio Hajduku vodstvo i konačni rezultat od 3:2.