Real svladao Barcelonu u El Clasicu

Real Madrid je u El Clasicu u sklopu 30. kola španjolskog prvenstva pobijedio Barcelonu i preskočio je na ljestvici te se bodovno izjednačio s vodećim Atleticom, no uz utakmicu više.

Prvu priliku imali su gosti u 10. minuti, no Courtois je odbio centaršut Jordija Albe malo ispred Dembelea.

Lijepim pogotkom petom Karima Benzeme nakon ubacivanja Lucasa Vasqueza četiri minute kasnije poveo je Real. U 28. minuti Toni Kroos je uz malo sreće iz slobodnog udarca povećao vodstvo Zidaneove momčadi na 2:0.

Veliku priliku imao je domaćin i u 34. minuti – Modrić je uposlio Viniciusa u kontri, a on je dodao Valverdeu, koji je opalio i zatresao okvir gola. Do odbijene lopte došao je Vasquez, no Ter Stegen brani njegov udarac, piše HRT.

Drugo poluvrijeme počelo je uz jaku kišu, a Barcelona je krenula prema naprijed puno riskantnije. Isplatilo joj se to u 60. minuti, kad je Oscar Mingueza nakon ubačaja Jordija Albe, kojeg je lijepo propustio Griezmann, smanjio zaostatak na 2:1.

U nastavku gosti su pritiskali, od 90. minute Real je zbog drugog žutog kartona i isključenja Casemira ostao s igračem manje, no ni četiri minute sudačke nadoknade uz brojčanu prednost nisu rezultirale golom Barcelone.