Real konačno pobijedio, Modrić igrao 20 minuta

Real Madrid osvojio je treće mjesto na šestom izdanju Audi Cupa u Münchenu pobijedivši Fenerbahče u golijadi 5:3. Bila je to sjajna utakmica s osam golova i nizom prilika na obje strane.

Fenerbahče je poveo već u 6. minuti golom Garryja Rodriguesa, a samo dvije minute kasnije Vedat Muriqi je imao sjajnu priliku za 2:0, no Keylor Navas je vrhunski reagirao.

Real je brzo okrenuo rezultat golovima Karima Benzeme (12, 27), a do kraja prvog dijela Turci su uspjeli izjednačiti preko Nabila Dirara, kojem je pomogao Alvaro Odriozola od kojeg se lopta odbila i prevarila Navasa.

Sjajnu predstavu Benzema je nastavio i u nastavku susreta, u 53. minuti je zabio za 3:2. Fener se još jednom vratio, a pogodak za 3:3 postigao je Ozan Tufan fantastičnim udarcem s više od 25 metara.

Golijadu je nastavio Nacho u 62. minuti, a konačnih 5:3 postavio je Mariano u 79. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru u 73. minuti, a pet minuta kasnije dobio je žuti karton. U samoj završnici sjajnom loptom gurnuo je Mariana u fantastičnu priliku, ali je turski vratar Altay Bayindir obranio udarac Realova napadača.

Zanimljivo, bila je to tek prva Realova pobjeda u pet pripremnih susreta uoči početka sezone. Momčad Zinedinea Zidanea je upisala tri poraza (Atletico Madrid 3:7, Bayern 1:3, Tottenham 0:1) te jedan remi (Arsenal 2:2).

U finalu trenutno igraju Bayern i Tottenham.