Radniku prva pobjeda, a Zrinjskom prvi poraz u sezoni

Nogometaši Radnika ubilježili su prvu pobjedu u sezoni. Na svom terenu s 1:0 svladali su do sada neporaženi Zrinjski u sklopu 10. kola Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su poveli u 7. minuti. Iskusni Đurić je ubacio loptu iz slobodnog udarca s 40 metara, a Bojan Batar koji je bio najviši u skoku i glavom je svladao Kukića.

Zrinjski nakon toga pravi veliki pritisak na posljednju liniju čvrstih domaćina. Prvi ozbiljniji pokušaj imao je Zlomislić u 20. minuti, ali lopta je otišla za malo preko gola. Minutu kasnije opasan je i Kamenar, koji se sjajno oslobodio čuvara, ali i njegov udarac otišao je preko gola.

U 31. minuti Juranović je probio po lijevoj strani terena i sjurio se u šesnaesterac odakle je proigrao Bilbiju koji nije uspio s peterca uputiti udarac na prazan gol. Tako je propala vrlo izgledna prigoda za Zrinjski.

Tri minute kasnije, raspoloženi Juranović šutira snažno iz slobodnjaka s 30 metara od gola, ali Hodžić je bio siguran.

Zrinjski je nastavio s brojnim udarcima izvan šesnaesterca, ali nijedan od njih nije bio precizan i s vodstvom Radnika od 1:0 otišlo se na odmor.

Odmah na otvaranju drugog dijela u 49. minuti velika prigoda za goste. Tičinović je prebacio loptu na lijevu stranu za Kamenara koji uputio nešto između udarca i ubačaja i lopta je na kraju pogodila gredu.

Zrinjski stalno kontrolirao igru, dominirao u posjedu, ali nikako nije uspijevao napraviti nešto konkretnije kako bi probio čvrstu obranu Radnika. Najčešći pokušaji su bili udarci iz daljine, a gotovo svaki put je to bilo neprecizno, ili je vratar Hodžić bio na pravom mjestu.

U samoj završnici Jukić je imao odličnu prigodu za Zrinjski, ali nije uspio pogoditi. Rezultat se više nije mijenjao i Zrinjski je tako ubilježio prvi poraz u sezoni.

RADNIK: Hodžić, Nikić, Šubert, Batar, Sušić, Popara, Ristanović, Gajić (od 68. Pantelić), Gogić, Đurić (od 68. Motika), Marković (od 80. Urošević)

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Tičinović, Savić (od 46. Bašić), Zlomislić, Kamenar, Juranović (od 60. Jukić), Šipovac (od 60. Sabljić), Bilbija