PSG šokirao London i u produžecima izborio četvrtfinale

Nogometaši PSG-a plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u Londonu pred prepunim Stanford Bridgeom odigrali 2:2 protiv Chelsea i zbog dva gola u gostima plasirali se u daljnje natjecanje.

Momčad Josea Mourinha trebala je samo završiti utakmicu s 0:0 da prođe u četvrtfinale nakon što su u Pariz igrali 1:1, ali Parižani su cijelu utakmicu bili bolji i zasluženo izborili prolaz dalje.

Najuzbudljiviji dio prvog dijela dogodio se u 31. minuti kad je PSG ostao bez svog najjačeg aduta Zlatana Ibrahimovića. Zlatan je uklizao Oscaru u noge, a sudac Kuipers mu je pokazao crveni karton.

U nastavku susreta vidjeli smo nešto uzbudljiviji susret, a u 81. minuti Gary Cahill zabio je za vodstvo Bluesa. Kad su svi mislili kako je susret gotov u 86. minuti pojavio se David Luiz koji je odlično reagirao i glavom zabio za 1:1 i odveo utakmicu u produžetke.

U dodatnom periodu Chelsea je stigao do novog vodstva pogotkom Edena Hazarda iz jedanaesterca u 96. minuti. Kazneni udarac je skrivio Thiago Silva igrajući rukom. Kapetan francuskog prvaka se iskupio u 114. minuti postigavši sjajan pogodak glavom nakon kornera. Do kraja susreta londonski sastav je pokušao zabiti i treći gol, no nije uspio.

Idućeg tjedna na rasporedu su preostale četiri uzvratne utakmice osmine finala. U utorak, 17. ožujka igrat će Atletico Madrid i Bayer Leverkusen (0:1), te Monaco i Arsenal (3:1), a dan kasnije Barcelona i Manchester City (2:1), te Borussia Dortmund i Juventus (1:2).